Четрите големи интернет гиганта Google, Amazon, Apple И Facebook строят нови комплекси, съобщава телевизия Bulgaria On Air. Технологичните комплекси са с уникален дизайн, но и размер, имайки предвид все по-голямата работна сила, която ангажират.
Google вече има свои бизнес парк в центъра на Силициевата долина. В момента обаче компанията изгражда нов комплекс, който ще бъде разположен по-близо до залива Сан Франциско. Той ще носи името Bay View. Той ще събере в себе си елитния инженеринг на технологичния гигант. Проектиран е така, че всеки от служителите да има възможност да стигне до колегите си за не повече от 2 минути и половина.
Идеята е да бъдат създадени условия служителите да си сътрудничат повече, да обменят повече идеи, но и да имат възможност за повече почивка.
Amazon пък строи много голям офис център в Сиатъл. Тази седмица излязоха първи снимки от архитектурата му. Сградата се състои от 3 стъклено-метални сфери. Вътре обаче има много зеленина, дървета и естествена светлина.
Facebook от своя страна купи стария комплекс на Sun Microsystems. Плановете на компанията са да го разширят значително. Новият бизнес парк ще носи името Facebook West. Архитект на проекта е Франки Гери, като прави впечатление практичността на сградата. Нейната визия обаче далеч не е от най-впечатляващите. Ще има обаче много градини и зеленина, което ще я впише добре в архитектурния контекст на района.
Новият дом на Apple прилича на голяма летяща чиния, или поне така беше оприличен през 2011 г.от създателя на компанията Стив Джобс. След като бъде изграден, комплексът е е заобиколен от дървета, голям паркинг. Ще има и голяма подземна част.
Проектите показват колко уверени са технологичните гиганти, инвестирайки толкова много средства в нови сгради. Едва ли ще ги сполети съдбата на обединението AOL и Time Warner Center. След като през 2000 г. те построиха голям офис център, партньорството им пропадна и парите отидоха на вятъра.


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Кортни Кокс се раздели с дългогодишния си приятел
Лято 2026: Сандалите с дебела подметка се завръщат
25 надуваеми лодки задържаха митничарите на „Лесово“
Екоминистърът освободи шефа на РИОСВ - Бургас
Жертвите на земетресенията във Венецуела надхвърлиха 1700 души