В лондонския скъп квартал Челси един гараж смени собственика си за цена, на която на други места може да се купи еднофамилна къща. Гаражът в близост до Хайд Парк бе продаден за 360 хил. паунда, или 466 хил. евро, на търг, проведен от компанията за недвижими имоти Savills. Началната цена бе 180 хил. паунда.
На кого вече принадлежат 13-те квадратни метра за паркиране в края на задънена улица в квартала, засега не е ясно. Известно е само, че купувачът е наддавал онлайн, предава DPA.
Аукционът в британската столица бе проследен с интерес, тъй като и самата начална цена бе знак за това, че чаканото и с надежди, и с опасения "охлаждане" на пазара на жилища все още не е налице. Резултатът от търга потвърждава това - желанието за придобиване на недвижими имоти от всякакъв вид в британската столица остава високо, коментира DPA.
Ръководителят на отдела за търгове на Savills Крис Колман-Смит не е изненадан от резултата.
„Челси е много желан жилищен район с хроничен недостиг на места за паркиране", каза той след търга. „Средната цена на имот тук е 2,4 млн. паунда. Който е инвестирал в къща в югозападната част на Лондон, а също има една или две коли, няма да изпусне лесно такава възможност“.
Особено след като цената на продадения сега гараж на Brompton Road изглежда доста скромна в сравнение с други.
Основателят на компанията за недвижими имоти Foxtons Джон Хънт наскоро получи разрешение да изкопае пететажно мазе под имота си в Кенсингтън за своята автомобилен парк. Той ще създаде реплика в по-малък мащаб на виенското колело „Окото на Лондон", в което предприемачът възнамерява да вкара колекцията си от Ferrari-та. А френското посолство, което е в непосредствена близост, напразно се опитва да спре проекта, като се позовава на съображения за безопасност.
Във вторник пък британската статистическа служба ONS публикува актуална статистика за имотния сектор в страната. Според нея цените на имотите във Великобритания са скочили през миналата година с 6,7 на сто до средно 288 хил. паунда. Лондон защитава имиджа си на скъпо изключение – в столицата цените са скочили с 9,4% до средно 536 хил. паунда.


Кола блъсна трима работнии на АПИ, единия е в тежко състояние
Арестуваха дрогиран шофьор без книжка, превозващ 27 мигранти
Признание след 32 години: Имаше бой в съблекалнята след Франция - България на "Парк де Пренс"
Имате още няколко дни за безплатна обмяна на левове в търговските банки
Гладът принуждава пациенти с ебола да напускат лечебните центрове в Конго
Боливия обяви извънредно положение заради пътни блокади
BYD отхвърли обвиненията за нарушения на екологичните правила в Унгария
Тръмп вече не смята Anthropic за заплаха за националната сигурност
Корабите могат да използват южния маршрут през Ормуз с включени транспондери
Dodge иска да стане лайфстайл марка в Европа
Как Mercedes-Benz C111 постави 16 световни рекорда за скорост
Пет от най-издръжливите дизели – 500 000 км е само началото
Защо Check Engine често „мълчи“, дори ако колата е неизправна
EС удря и китайските хибриди с допълнителни мита
Дрогиран и без книжка превозва нелегални мигранти
69-годишен шофьор блъсна трима работници на АПИ, единият е в тежко състояние
Италианка загина при пожар в луксозен хотел в Доминиканската република СНИМКИ
Лукс за 32 евро за кг, а България е топ производител на малини в света
МОСВ проверява сигнали за нефтени замърсявания по плажовете на Черноморието
преди 10 години Пряко и преносно - в гаражчето, наблизо, продават хляб. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Обикновено такива неща стават точно преди пукването на балон... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Значи и в нашите гаражи има хляб :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар