По време на своята предизборна кампания американският президент Доналд Тръмп коментираше, че няма бизнес отношения с Русия, пише Ройтерс. След като беше избран, той повтори това.
Не притежавам нищо в Русия, нямам заеми от Русия, не сключвам сделки с Русия, заяви той по време на пресконференция преди месец.
Разследване на Ройтерс обаче показва, че представители на руския елит са инвестирали в недвижими имоти на Тръмп. Поне 63-ма души с руски паспорт или адрес в Русия са купили жилища на стойност 98,4 млн. долара в седем луксозни сгради, собственост на Доналд Тръмп в Южна Флорида.
Данните са от публични документи, интервюта и корпоративни доклади.
Сред купувачите са бизнесмени, свързани с политическия елит в Москва, сред които основател на инвестиционна банка в Санкт Петербург, както ръководител на държавна фирма, специализирана в строителството на военни обекти. Нито един от тях обаче не може да бъде определен като част от близкото обкръжение на президента Владимир Путин.
Историята е преувеличена, медийна измислица, коментираха от Белия дом в отговор на запитване на Ройтерс по казуса.
Проверката е показала още, че около 1/3 от купувачите на имоти в седемте сгради са компании с ограничена отговорност, които могат да не обявяват своя собственик. В тази сметка не са включени руснаци, живеещи в САЩ, които не са използвали своя руски паспорт при закупуването на собствеността.


Нов знак се появи на пътя в Европа
Спартак Варна привлече нов нападател
Жега е! На каква температура издържат автомобилните гуми?
Спипаха стара кримка да краде храна от магазин във Варна
Алергичните заболявания в градовете са се утроили за последните десетилетия
Axpo Group: Европа ще започне идната зима с много ниски запаси от газ
В Европа има 350 проекта за геотермална енергия, цената ѝ продължава да намалява
Много кандидати с изравнени сили се очертават за френските президентски избори
Тръмп постави Иран в центъра на разговорите в НАТО при закрити врата
Спадът на Nvidia с $1 трлн. връща оценката ѝ до нивата преди AI бума
Rolls-Royce показа седан за тези, които не търсят само скъпа кола
Производителите откриха тайно оръжие за улавяне на сетивата
Дилъри подготвят „анти-китайски“ план
Каква температура издържат автомобилните гуми?
Ford изтегля над 100 000 Mustang и Mach-E
49-годишният Майло Вентимиля стана баща за втори път
Харпър Бекъм с разбито сърце, няма да е с брат си за ЧРД
Нептун стана ретрограден, какво чака зодиите?
Ричард Гиър и Алехандра Силва напуснаха Испания
преди 9 години Признавам си, че за инвестициите на риснаци в проекти на тръмп не знаех, ама я будните журналисти да кажат, ко праим с макДоналдс и какахола, където руснаците са инвисторали на порядък повече за последните 30е годин? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Шо се хабите да ги пишете тия глупости? Путин и Тръм дишат въздуха на една планета, начи имат връзка- ведна въздуха да се забрани в америка, да ва ***... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Разбира се че ще инвестират руснаците в Тръмп.Защо да инвестират в онази стара, гад.на хомо..... бабичка, която беше тръгнала ръка за ръка с ислямския фанатизъм да подпалят целия свят? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години И още по-страшни неща ще открият разследванията на Ройтерс - например, че руснаци са гредали шоуто на Тръмп "Стажантът"! отговор Сигнализирай за неуместен коментар