Изобретателят на прахосмукачката без торба Джеймс Дайсън е на път да се сдобие с втори луксозен имот в Сингапур, който ще разполага с инфинити басейн и вътрешен водопад. Информацията се появява само няколко седмици след като стана ясно, че той е купил най-скъпия мезонет в града-държава, съобщава Ройтерс.
Вестник Straits Times информира, че британският милиардер е получил одобрение да закупи луксозната къща, която се продава на цена от около 45 млн. сингапурски долара (33 млн. щатски долара), и се намира срещу включените в списъка на ЮНЕСКО на световното културно наследство Ботанически градини.
Чужденци и постоянни жители могат да придобиват имот в Сингапур, само ако имат „изключителен икономически принос за града“, отбелязва изданието.
72-годишният Дайсън, който е привърженик на Brexit, обяви през януари плановете си да премести централата на компанията си от Великобритания в Сингапур, за да бъде по-близо до най-бързо развиващите се пазари. Компанията му планира да създаде първия си електромобил в града-държава.
Дайсън се сдоби и с триетажен „супер мезонет“ на върха на най-високата сграда в Сингапур – жилище с пет стаи, което преди време беше оценено на 100 млн. сингапурски долара и се предлага заедно с винарска изба с 600 бутилки.
„Не коментираме частни дела на семейство Дайсън“, каза говорителка на компанията на милиардера Dyson Limited.
На молба за коментар при предишната покупка на мезонет говорител на компанията заяви: „Предвид решението да установим централата си в Сингапур и засилващото се внимание върху бизнеса на компанията в региона, естествено е Джеймс Дайсън да купи имот там“.


За кои три зодии предстоят промени до края на годината?
Виц на деня - 13 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Жълт код за силен вятър и вълнение е обявен за четвъртък за морското крайбрежие
Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Русия обмисля саботаж и други атаки в Европа, предупреждава разузнаването
Джош Кушнер и Боб Айгър купуват Лос Анджелис Лейкърс за $12,5 милиарда
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Аплодисменти приветстваха слънчевото затъмнение в Испания
Владимир Путин за първи път посети Курилските острови
Задържаха наркодилър в столичния кв. "Гео Милев"
Екип на ЕК анализира миграционната ситуация в Сеута