Американската компания Space X отложи изстрелването на ракетата-носител Falcon 9, която трябваше да изведе в орбита 10 телекомуникационни спътника Iridium NEXT, предаде ТАСС.
Агенцията цитира съобщение на компанията, публикувано в Twitter. "Възникнаха проблеми с един от спътниците. Поради тази причина беше взето решение да се отложи стартът с няколко дни", се казва в съобщението, цитирано от БТА.
Ако проблемите не могат да бъдат решени, изстрелването може да бъде осъществено следващата седмица. В по-късен час от Space X съобщиха, че всички повреди са били отстранени. Сега следващият старт от военновъздушната база Ванденберг в щата Калифорния е планиран за 30 март в 17:13 часа българско време.
Първоначално изстрелването беше предвидено за този четвъртък в 17:19 часа българско време. От Space X възнамеряват повторно да използват първата степен на ракетата, която вече беше летяла и беше успешно приземена на Земята.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни
Индийска анимация: Путин и Моди се возят на мотор и крадат шапката на Тръмп ВИДЕО
Как да общуваме ефективно с партньора?
Провежда се спасителна операция край Ахтопол заради кораба Kairos
Новата реалност: Битка на дронове за небето над Украйна
преди 7 години тая новина излезе преди 4 дена, а вчера проблема беше решен, преди да пуснете вашата статия :) .. ае проверявайте инфото, че пак сте назад с него. не бива читателите ви да знаят повече от вас отговор Сигнализирай за неуместен коментар