NBCUniversal на Comcast ще пусне медийна стрийминг услуга в началото на 2020 г. при ценови модел, който иска да разтърси традиционните платени телевизионни доставчици, насочвайки се към пазар,доминиран от Netflix и Amazon, предава Ройтерс.
Услугата, подкрепена от реклама, беше обявена тази седмица. Тя ще бъде достъпна безплатно за абонатите на платената телевизия на компанията в САЩ и евентуално по света.
Докато потребителите се отказват все повече от платения си тeлевизионен абонамент, решението на NBC да пусне услугата си безплатно за абонатите на кабелна и сателитна телевизия прави това предложение по-малка заплаха за тези доставчици. Други традиционни медийни компании планират да пуснат свои услуги, които ще изискват отделна месечна такса.
Версията на услугата на NBC без реклами ще бъде достъпна за почти същата цена като други абонаменти за видео услуги, твърди източник, запознат с въпроса.
Услуги като Hulu и Netflix искат между 8 и 14 долара месечно. Потребителите, които нямат платена телевизия, могат да плащат отделно абонамент, разкри компанията.
Клиентите на Sky и Comcast ще предлагат услугата на своите 52 млн. абонати по света, което ще направи стрийминг услугата потенциално най-голямата след старта ѝ следващата година.
WarnerMedia на AT&T и Walt Disney планират да пуснат стрийминг услуга до края на годината. Apple също се подготвя за подобен ход. Нейната услуга щe включва съдържание от други мрежи и оригинални предавания, които ще бъдат създадени в някакъв момент тази година.
NBCUniversal заяви, че ще продължи да лицензира съдържание към други студиа и платформи, но ще запази права за някои заглавия за своята нова услуга.
NBC твърди, че се надява да генерира по 5 долара на потребител приходи от реклама. Тя планира да пусне три до петминутни реклами на час.
За разлика от други услуги NBC също така планира да предлага новини на живо и спортни предавания на живо от други мрежи, което може да е в нейна полза през 2020 г., когато ще излъчва Олимпийските игри, твърди източник.
Новото подразделение ще бъде ръководено от Бони Хамър, който в момента е председател на NBCUniversal Cable Entertainment Group.


Полицията във Варна излезе с мерки за спокойни студентски празници
"Спартак" пусна билетите за мача с "Левски"
Трима се озоваха в арестите във Варна и региона заради наркотици
Арестуваха 33-годишен варненец за кражба
По 4987 евро от БВП се пада на човек от населението
Airbus обещават да се справят с проблемите
Airbus намалиха целите си за доставка до края на 2025г
Патерсън: Рискът от заразяване при биткойн не е изчезнал
Над 500% поскъпване за ден: Китай извади нов конкурент на Nvidia
Airbus е на 133 самолета от годишната си цел
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Келеши летят с над 300 км/ч на Околовръстния път в София, похвалиха се в нета ВИДЕО
Една жена е загинала, а друга е тежко ранена при стрелба в Хърватия
Нова вълна банди в афиша на новия пловдивски фест Phillgood
Звездата от Mortal Kombat Кари-Хироюки Тагава почина на 75 г.
Правителството или ще се самосрути, или ще бъде срутено от ДПС