Магазини „Зора“ отпаднаха от търга за доставка на декодери за цифрова телевизия, става ясно след отварянето на ценовите оферти на участниците в процедурата. В Министерството на транспорта бяха отворени предложенията само на „К енд К електроникс“ и „Български пощи“.
И двете дружества са подали предложения за трите обособени позиции на обществената поръчка за доставка на декодери на територията на Северен централен район (с области Велико Търново, Габрово, Русе, Разград, Силистра); Югозападен район, който обхваща Благоевград, Кюстендил, Перник, общините на територията на София град (с изключение на „Оборище“) и Софийска област; Югоизточен район Бургас, Сливен, Стара Загора, Ямбол).
"Български пощи" предлагат цена за обслужване 0,8% от стойността на продадените устройства. Цените за декодери са съответно 36,12 лв. без ДДС за ефирна телевизия, 25,71 лв. без ДДС за спътникова и 40,85 лв. за кабелна платформа.
Предложението на "К енд К електроникс" е за 1% такса обслужване и съответно 32,92 лв. без ДДС за декодер за наземна цифрова ефирна телевизия, 28,25 лв. без ДДС за спътникова и 24,92 лв. без ДДС за кабелна.
Класирането ще бъде обявено след анализ на офертите, допълват от транспортното министерство.
Припомняме, че това е вторият търг в процедурата за отпускане на безплатни декодери за социално слаби. В останалите райони на страната процедурата вече приключи - имащите право на помощта вече получават ваучери и могат да получат декодерите. Заради забавянето на тръжната процедура спирането на аналаговия сигнал се отлага с няколко седмици.
Обществената поръчка за доставка на декодери в Североизточен район беше спечелена от магазини „Зора“, в Северозападен район – от "К енд К електроникс", в Южен централен - от „Зора“ и район „Оборище“ на Столичната община – от „Технополис“.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина