Японският телеком SoftBank обяви, че оперативната му печалба за тримесечието, завършило през юни, е нараснала с 4%, в съответствие с прогнозите, след като броят на потребителите на мобилни услуги се е увеличил, предава Ройтерс.
Оперативната печалба на компанията е достигнала 268,9 млрд. йени (2,54 млрд. долара) за първото тримесечие, спрямо средна прогноза на четирима анализатори, анкетирани от Refinitiv, за 268 млрд. йени.
Броят на мобилните абонати е нараснал с 372 хил. за трите месеца, след като SoftBank задейства план, насочен към потребителите на повече данни.
Телекомът запази прогнозата си за годишната оперативна печалба на ниво от 890 млрд. йени, или с 9% повече спрямо предходната година.
SoftBank увеличи дела си в Yahoo Japan и превърна интернет компанията в свое звено, което да подкрепи растежа отвъд телекомуникационния бизнес.
Делът в Yahoo и първото обратно изкупуване на акции, обявено миналия месец, помогнаха на акциите на SoftBank, които все пак се задържаха под цената от 1500 йени от IPO-то.
Книжата приключиха търговията днес с 0,5% спад, преди обявяването на финансовия отчет.
През декември SoftBank осъществи най-голямото първично публично предлагане в Япония, след като компанията ѝ майка SoftBank Group се фокусира върху инвестиции в технологични фирми.
Плановете на телекома за експанзия включват платформа за автономно шофиране, която създава с Toyota Motor, и планира да изнася.
Подобни съвместни предприятия ще изискват високоскоростни 5G услуги. Очаква се те да бъдат пуснати в Япония през следващата година. Главният изпълнителен директор на SoftBank Кен Мияучи твърди, че това ще насърчи растежа на телекомуникационния бизнес и ще успокои опасенията, че пазарът в страната е достигнал своята зрялост.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Защо Джордж Клуни се ядосал на Брад Пит в далечната 1991 г.?
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни
Индийска анимация: Путин и Моди се возят на мотор и крадат шапката на Тръмп ВИДЕО