Акциите на Zoom понижиха стойността си със 7,46% в сряда, след като инвеститорите прибраха печалбите си от скока във вторник, пише CNBC.
Цената на акциите на компанията за софтуер за видео конфрентни разговори нарасна с цели 41% във вторник, след като Zoom отчете финансовите си резултати за второто си фискално тримесечие. Те се оказаха по-високи от очакваното от анализаторите, а освен това компанията повиши годишната си прогноза.
Фирмата обяви, че приходите ѝ са се увеличи над четири пъти през отчетния период.
Zoom, която стана публична през април 2019 г., все още има пазарна капитализация от около 119 млрд. долара. Преди година стойността ѝ се равняваше на 25 млрд. долара.
Компанията спечели много от пандемията на Covid-19, след като служители и обучители се насочиха към софтуера ѝ, за да заменят срещите и уроците на живо.
Zoom е достигнала средно 148,4 млн. месечно активни потребители през тримесечието, което е с 4700% повече спрямо същия период на 2019 г., написа на 17 август анализаторът на RBC Алекс Зукин, позовавайки се на данни от стартъпа SensorTower.
В момента Zoom се нарежда сред най-високо оценените американски технологични компании. Нейната пазарна капитализация е по-висока от тази на гиганти като IBM и VMware.


Без синя зона на 17 май заради Маратон-Варна
Заради авария кв. "Левски" във Варна е без вода от сутринта
Българската икономика е отличник сред страните от ЕС
Слави Трифонов загуби делото за клевета, което заведе срещу Кирил Петков
DARA излиза на сцената на "Евровизия" тази вечер във Виена
Кризата в Ормузкия проток може да върне китайския внос на американски LNG
Петролът стабилен при срещата между Тръмп и Си и напрежението с Иран
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
Нова марка влезе на българския пазар с цялата си гама
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
Нов удар за летището в Солун – след „Райънеър“ го напуска и „ФедЕкс“
В защита на телетата: хора в клетки посрещнаха депутатите СНИМКИ
Глобиха с 950 000 паунда онлайн форум заради самоубийства