Американският интернет гигант Google е предложил да инвестира 1 трлн. вона (880,29 млн. долара), за да помогне на южнокорейската компания LG Display да увеличи производството на OLED екрани за смартфони, пише Electronic Times, позовавайки се на анонимни източници.
Изданието посочва още, че Google е предложила инвестицията, за да си осигури стабилни доставки на гъвкави OLED екрани за следващите си смартфони с марката Pixel, предава Ройтерс.
Флагманите на Samsung Electronics от серията Galaxy използват извити екрани. Същевременно се очаква американският конкурент на Samsung – Apple, да започне да използва такива екрани в някой от следващите си смартфони iPhone.
LG Display е отказала да коментира, докато Google не е открита веднага за коментар по въпроса.
Това не е единствената битка, която Google и Apple водят в момента. Припомняме, че в началото на март тази година Google разкри в блога си, че приложението ѝ за изкуствен интелект Google Assistant ще стане достъпно за множество устройства, които използват операционната система Android. По този начин гласовият асистент Siri, ползван от устройствата на Apple, се изправя пред нов сериозен конкурент.


Условията за туризъм в планините са добри
Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?