Южнокорейският гигант Samsung Electronics представи нов дизайн на смартфон с квадратно сгъване, с което показва, че е готова да продължи тенденцията на огъващите се устройства, след като пусна първия си модел през септември, предава Ройтерс.
По време на конференцията си за разработчици – Samsung Developer Conference 2019, която се проведе в САЩ, южнокорейският технологичен гигант пусна видеоклип, показващ новия концептуален телефон.
"Невероятното на технологията за сгъване е, че може да стане по-компактна както тук“, коментира Сали Хисун Джонг, ръководител на Framework R&D Group в Samsung. “Невероятно, нали?“, посочи тя, последвана от аплодисментите на присъстващите в залата.
Най-големият производител на смартфони в света се насочва към пускането на 5G устройства и огъващи се смартфони за 2000 долара, докато се бори с конкуренцията на Apple и Huawei Technologies на един все по-наситен пазар.
Новият ѝ дизайн позволява на устройствата да се сгъват хоризонтално наполовина.
"Тази чисто нова форма, която проучваме в момента, не просто пасва лесно в джоба ви, но и променя начина, по който използвате телефона“, коментира Джонг.
Миналата седмица китайската компания Huawei започна да приема поръчки в Китай за своя дългоочакван огъващ се смартфон, с което се надява да компенсира по-слабите продажби в чужбина заради проблемите ѝ с американските санкции.
Samsung не разкри никакви подробности кога се очаква да пусне новия огъващ се смартфон.
"Въпреки че не можем да коментираме бъдещи продукти, Samsung е ангажирана с това да бъде пионер в категорията на огъващите се устройства, включително инвестирайки в развитието на нови възможности“, коментира компанията в изявление за Ройтерс.


Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него