През първите две години на своя мандат новият американски президент Доналд Тръмп няма да посмее да подпише търговско споразумение, защото това на практика ще унищожи неговата легитимност. Това заяви в ефира на Bloomberg TV Bulgaria преподавателят по политически науки в Американския университет в България Робърт Филипс.
Според него това на практика убива шансовете Трансатлантическото партньорство за търговия и инвестиции (ТПТИ) скоро да бъде ратифицирано, допълни той.
Има три сценария за това какъв ще бъде Тръмп като президент - добър, мек или твърд. Добрият вариант е когато той се сдобри с демократите и работи с технократи. Мекият вариант е когато той се „оттегли“ от политиката и остави съветниците му да работят. Тогава той би изпълнявал същата работа като министър-председател в президентска република. Третият вариант е Тръмп "на стероиди", понеже той не познава Конституцията, каза проф. Филипс.
Всичко обаче ще се определи от това кои ще са съветниците му, допълни той. Ако са добре познати имена, значи ще е мек, но ако са малко известни - значи ще е твърд, подчерта професорът по политически науки.
Така наречената "стена" на Тръмп ще бъде промяна във визовите режими и миграционните политики. Това е учудващо, защото Тръмп взе неочаквано много подкрепа сред латиносите, чернокожите и белите жени.
Вижте целия разговор във видеото.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие
преди 9 години Какво ТПТИ,той се закани на НАФТА? Следствие на подписването на НАФТАСАЩ са го напуснали 70 000 предприятия,а той ще иска поне половината даги върне обратно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години може и да не се състои ич тва TTIP ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Избирането на Тръмп ще забави и въртенето на земята. отговор Сигнализирай за неуместен коментар