Според него корекцията на пазарите в САЩ до голяма степен се дължи на това, че се намираме в сезона на отчетите, като редица компании, най-вече от финансовия сектор като Deutshe Bank и Wells Fargo, обявиха негативни резултати.
"Такава корекция", смята Фезелов, "е здравословна, тъй като по този начин ще се види реалната цена на акциите."
Той е на мнение, че едва ли ще наблюдаваме някакъв отлив на инвеститори от САЩ в посока Европа или Азия.
"Дори напротив – данъчната реформа зад Океана, довела до значително намаляване на корпоративния данък, неминуемо ще привлече инвеститори в САЩ", посочи Фезелов.
Експертът смята, че освободеният ресурс във финансовия сектор и в други бизнеси ще бъде реинвестиран.
„Това ще помогне на дадени корпорации, които имат издадени облигации, да получат допълнително средства за погасяване на задълженията си. Друга полза ще е да се инвестира в нови производства и по този начин икономиката да върви напред“, коментира ситуацията на пазара експертът.
Ще продължи ли натискът върху глобалните пазари и ще има ли нови корекции? Как ще се развива в дългосрочен план банковата система? Каква ще бъде политиката на Фед с новия председател Джером Пауъл? Вижте повече във видеото!


Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
преди 8 години Не знам къде си виждал реклама на коли с голи жени в България, но ако е гол мъж, по-склонен ли би бил да я купиш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Отчети и 200 годишната инфлация от 18 и 19 век и ще ти стане още по-ясно. Тогава е властвал паундът. Пък и е било индустриална революция. Сега какво имаме? Имаме долар и сексуална революция. Една кола не могат да продадат, ако на рекламата не я кара гола мадама. От това е инфлацията - жените се пазарят за все повече и повече. Това помпа паричната маса. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Говори се ,че след 1000г, една тройунция пак ще бъде една тройунция.Това едва ли вълнува простосмъртните.Отчети 100 годишната инфлаация и ще си изясниш неясноти. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Предстои, разбира се. Златото винаги реагира последно. След това акциите пак започват да правят пируети върху гърба му, играят на мечки и бикове, на сурикати и тарикати, докато накрая пак забравят какви са и златото пак реагира - естествено, винаги нагоре. За 100 години една тройунция злато е станало от 20$ на 1300$. А една унция злато преди 100 години е една унция и днес. Такъв е цикълът. В днешните джендърски времена не е ясно кой е в цикъл. Но и след 100 години ще е същото - унция злато ще е унция злато. отговор Сигнализирай за неуместен коментар