Съоснователят на Microsoft Бил Гейтс продължава да счита за една от най-важните задачи пред себе си филантропските му усилия, въпреки че инвестициите не дават директна възвръщаемост.
„В много от тези случаи става дума за грантове. Няма пряка възвръщаемост. Но икономическата полза е от това, че децата оцеляват, участват в икономиката и помагат, възвръщаемостта като цяло е огромна... Просто вадиш страни, които не са стабилни, където много деца, до 15% от децата умират, преди да навършат 5 години. Ти помагаш на тези страни да се стабилизират. С времето страни като Индия, Индонезия и Виетнам от бенефициенти на помощ се превръщат в участници в световната икономика. И получават стабилност“, заяви Гейтс пред Bloomberg.
Пред Франсин Лакуа от Bloomberg Гейтс обсъжда финансирането на глобалните здравни инициативи, бъдещето на работния процес на фона на загубата на работни места за сметка на технологиите, както и неприкосновеността на личния живот и защитата на данните.
В областта на здравеопазването според Гейтс най-важното са новите ваксини. „Нямаме ваксина против ХИВ, нито срещу туберкулоза или малария. Така че тези организация доставят това, с което разполагаме.... Опитваме се да намерим нови инструменти и понеже тези усилия за доставки минават много добре, така се изгражда първичната здравна система. Това означава, че много бързо, щом имаме нещо – например нови мрежи за леглата, те ще стигнат веднага дори до най-трудните райони“, каза Гейтс.
Цялото интервю гледайте във видео материала.


Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват


преди 7 години кухой , тоя брат ти ли е ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ти и без кемтрейлс си вече си остърган на последния етаж ...тъпук ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Сега очаквам чукоглавият АББА да започне да ни обяснява как ваксините ни тровят, пръскат ни с кемтрейлс от самолетите, а Земята е плоска! ;D но уви, това важи само за мозъчната му клетка. Браво на такива иноватори като Гейтс, Мъск, Безос и подобните им! Добре, че не са ограничени от сърп и чук в тиквите отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години предимно такива пиша, но са над нивото ти на мияч ... съдба! Ако беше учил, щеше да ме разбираш отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Волгин аре бегай вконтакте отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Евгеника не се развива посредством ваксини.Ама то се иска и акъл пък вие го нямате. Задоволявате се единствено с руска пропаганда и измислициХубавата страна на нещата е, че всички подобни пр******и, които отричат и отхвърлят доказани медицински терапии заради това че вярват в конспиративни простотии обричат собственото си поколение на изчезване.Щото глупостта и простотиятаа в този случай нанасят повече поражения от евгениката и ваксинирането. :)))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Ти един конструктивен коментар ще напишеш ли или си тук само да се опитваш да си избиваш компексите за малоценност? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Това е безспорно. Имам предвид изследвания, които не са свързани с ваксините, но не съм се заровил достатъчно за да кажа дали е вярно или не това което прочетох. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години винаги съм се чудел как може да говориш като ислямски фундаменталист, но да имаш самочувствие на цивилизован човек, Били няма да го разбереш по цивилизационни причини отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ВСВ е помогнала много на медицината, едва ли е била от най-хуманните. Преди година-две една в Германия реши, че ваксините са вредни, в крайна сметка детето и се разболя от същата болест и умря. Това че преди всичко се е ваксинирало и сега голяма част от хората го носят и евентуално предават с днк-то си, не означава, че ще е завинаги. отговор Сигнализирай за неуместен коментар