„Слънчев бряг“ е прекрасен семеен курорт и трябва да си остане такъв. Това заявиха пред Bulgaria ON AIR представителят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) Бранимир Миланов и директорът на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов.
Междувременно хотелиери и ресторантьори от курорта настояват за спешна среща с премиера Борисов и са подготвили няколко конкретни искания. Действията им идват на фона на поредната акция на НАП, при която бяха иззети средства от касите на заведения, задлъжнели към бюджета.
"Проблемите в „Слънчев бряг“ са от доста години и е крайно време да бъдат решени. Слънчев бряг е семеен курорт. 99% от туристите в курорта са семейства с малки и по-големи деца", твърди Миланов.
Той настоя, че трябва да има закон и ред, които да се спазват.
"Очевидно обществото не вижда свършена работа от тези, които премиерът е назначил и затова се обръща към него", коментира действията на хотелиерите Румен Драганов.
Според него предложенията им звучат доста архаично, а самият той ги слуша вече 20 години.
Припомняме, че в писмото си до премиера бизнесът настоява за регламентиране на статута на националните курорти в Закона за туризма, решаване на проблемите на инфраструктурата в “Слънчев бряг” и региона, довършване на четирилентовия път от Бургас до курорта, решаване на проблемите на обществения ред и сигурността, законодателни промени за решаване на проблема с шума от откритите заведения, премахване на незаконните временни постройки.
Напрежението в комплекса ескалира това лято заради акциите на вицепремиера Валери Симеонов срещу шума от дискотеките.


Провадия остава без градски транспорт
Какво време ни очаква в сряда?
Полицията погва състезателите по улиците на Варна (ВИДЕО)
20 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Арестуваха мъж, нарязал автомобилни гуми в Аксаково
Google предупреждава за ненадеждни AI филтри при подбора на кадри
Сезонът на тайфуните в Азия се очертава сред най-силните досега
Intel набра $20 млрд. от продажба на акции за AI плановете си
Пивоварите у нас продължават да инвестират в модерно производство и устойчивост
Renault се адаптира по-добре от BMW и Volkswagen към конкуренцията от Китай
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Падналият дрон в България забавя обявяването на града-домакин на "Евровизия" с още един ден?
Вашите сигнали: Сухи дървета, боклуци, саморасли сливи
Слънчево затъмнение в Лъв - животът на тези зодии никога няма да е същият
България стана привлекателна и за турските пенсионери