Десет фермерски пазара работят към момента в България. Това заяви министърът на земеделието Десислава Танева, която заедно с кмета на Бургас Димитър Николов присъства на официалното откриване на фермерски пазар в морския град.
По думите на Танева през последната година интересът на земеделските производители към сдружаването се увеличава, благодарение на възможностите за подкрепа, информира пресцентърът на агроминистерството.
Десислава Танева припомни, че за създаването на фермерски пазари има два инструмента за подкрепа. Единият е по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР), а другият е чрез инвестиционни програми.
„В началото на мандата бяха регистрирани едва осем организации на производители, а към днешна дата те са 32“, каза тя и посочи, че се очаква резултатът да е много повече точки на директно предлагане на фермерска храна.
Десислава Танева съобщи още, че Националната служба за съвети в земеделието (НССЗ) е направила близо 10 000 консултации за кандидатстване по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства“ от ПРСР.
В края на август се очаква да бъде отворен прием по мярка 7.2 „ Основни услуги за населението и икономиката в селските райони” . Министърът призова да се реализират проекти с устойчиви бизнес намерения, а не само заради евросубсидии.
*Новината е допълнена в 15.19 ч.


Две успешни реализации срещу търговията с фалшиви стоки
Петролът поевтинява на фона на преговорите между Иран и Оман
Здравното министерство: Няма да закриваме РЗИ-та
Спипаха мъж с марихуана във Варна
Хванаха мъж, който повредил климатик на търговски обект във Варна
ЕС затегна правилата за AI, но може да му даде достъп до личните данни
Светът добива петрол основно от САЩ, Вашингтон става водещ и в доставките на LNG
Златото надмина $4300 заради надежди за сделка с Иран
Китай все повече се притеснява от Mythos преди срещата на Тръмп и Си
Вашето крипто съкровище никога не е било по-малко сигурно
Изоставена Honda натрупа 30 400 евро неплатени такси
Кратък тест решава дали може да работите в Toyota
25-те най-скъпи коли, внесени в България през 2026
Audi не е приключило с промените при луксозните SUV - идва ново Q8
Защо болтовете на едно Pagani струват колкото ново Porsche 911
Полицията залови 1 кг марихуана в багажника на мъж от Бургас
Скандално: Шофьор на рейс остави дете със СОП на жегата
Проверки на НАП по Черноморието, всяко трето заведение е в нарушение
Смъртоносният побой в Пловдив: Какво се вижда на записите от камери