Държавният културен институт "Двореца" в Балчик ще приключи 2018 г. с около 10 на сто повече приходи в сравнение с миналата година, когато постъпленията надхвърлиха 1,7 млн. лева след облагане с данъци, съобщи директорът на културния център Жени Михайлова на пресконференция.
По думите й най-много са приходите от продажбата на входни билети, чиито цени няма да бъдат променяни през новата година, информира БТА.
"Двореца", който е сред стоте национални туристически обекта, е посетен от 260 000 туристи към края на сезона при 231 000 туристи за същия период на 2017 година.
Очаква се туристопотокът да нарасне още при обобщаване на данните за цялата година, посочи директорът на културния институт. Традиционно в бившата резиденция на румънската кралица Мария най-многобройни са туристите от Румъния, които през този сезон достигат 116 000 души.
Наред с българите, руснаците, германците през тази година значим ръст отбелязват туристите от Полша, а красотата на "Двореца" откриват и повече посетители от Франция и Испания.


Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
18-годишен уби чичо си с кол
История за два пазарни балона, определящи трети
Водородната икономика е в упадък, но не е мъртва
Тръмп допринася за златна ера на възобновяемата енергия в САЩ
Израелската индустрия се сблъсква с недостиг на чужди технически експерти
Турция ограничава движението на кораби към руски пристанища в Черно море
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Даниел Динев след дебюта в SENSHI: В България няма достатъчно спаринг партньори
Адмирал Емил Ефтимов: Дронът край Кардам е бил отклонен от електронна война
ЦСКА 1948 с нова победа и силен старт в Първа лига
57 млрд. долара: Украйна търси компенсации за екологичните щети от войната
56 400 пътници напуснаха Атина в рамките на часове