След настъпилата авария на 27 юли екипът на държавната енергийна компания „Булгартрансгаз“ ЕАД е извършил ремонтни дейности на преносния газопровод от България към Гърция в района на Кулата, съобщават от дружеството.
Считано от днес газовите доставки за Гърция са подновени. Всички заявки за газовия ден ще бъдат изпълнени в пълен обем, както в посока от България към Гърция, така и в обратна посока.
В понеделник участък от газопровода България-Гърция аварира, предизвиквайки нарушаване на целостта на газопровода на 200 метра преди линеен кран Кулата.
Ситуацията беше коментирана и от премиера Бойко Борисов, който заяви по време на брифинг същия яден, че най-вероятно тръбите по трасето са "много стари".
"Това е мое лично мнение, още нямаме експертиза, но бригадите са там, до края на деня ще бъде възстановено подаването на газ", изтъкна Борисов.
По данни на Министерството на енергетиката аварията се отнася за основната тръба, по която се доставя газ от Гърция за България. Газопроводът разполага със защитна система, която блокира течове на газ, ако има такива.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния