ГЕРБ обмисля вариант с внасяне на вот на недоверие към правителството, коментира пред БНР председателят на парламентарната група на най-голямата опозиционна партия в Народното събрание Десислава Атанасова.
"Правителството е хибрид от тотално противоположни по идеология партии без управленска програма, вече шести месец", заяви тя и допълни, че досега нито едно правителство не е започвало мандата си без ясна концепция и без план за справяне с кризите.
Според нея "колкото повече дни има това правителство, толкова по-вредно е това за държавата". По-рано днес (15 май) пред БНР депутатът от БСП Петър Кънев коментира, че ще се работи за запазването на това управление "на всяка цена", дори и с много компромиси.
Атанасова отхвърли коментарите, че ГЕРБ има връзка с предстоящите протести на бизнеса и синдикатите. "Това не са политически протести. Това очевидно са социални протести срещу несправянето на това правителство в нито една сфера", заяви още тя и беше категорична, че ако ГЕРБ е на власт в момента, тези кризи или нямаше да се случат, или биха били смекчени.
По отношение на спирането на газовите доставки в ГЕРБ коментират, че посредниците бяха върнати в схемата за покупката на руския природен газ. Атанасова заяви, че всички държави в ЕС са направили стъпки за гарантиране на доставките на газ. У нас газът, който купуваме сега, след като "Газпром" спря доставките, отново е руски и пристига по старото трасе - през Турция, но с добавени "посреднически такси" към цената.
"Това са около 100 млн. за посредници на месец", заяви Атанасова и допълни, че няма никакви подробности от страна на правителството как физически договореният втечнен газ от САЩ ще стигне до българските потребители.
Депутатът обясни още, че ГЕРБ се е стремила да бъде "конструктивна опозиция", но много техни предложения не са били приети. Атанасова даде за пример отказа на управляващите да бъде създадена анкетна комисия в парламента да бъдат проверени меморандумите, подписани от правителството, която да освети работата му.
Но в същото време в Народното събрание ще разгледа спирането на газа и тази временна комисия ще бъде председателствана от ГЕРБ.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Защо Джордж Клуни се ядосал на Брад Пит в далечната 1991 г.?
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни