Нетната консолидирана печалба на ЗММ Металик АД за деветмесечието възлиза на 55 хил. лв., като бележи спад от 22,5% на годишна база. Това показват данните от междинния консолидиран отчет на дружеството, публикуван на сайта на БФБ – София. Общата печалба след данъчно облагане е в размер на 103 хил. лв., като е отчетена загуба от малцинствено участие на стойност 48 хил. лв. За съответния период на миналата година общата печалба след данъци е била 71 хил. лв.
Приходите от дейността регистрират спад от 3,6% за годината до 2,13 млн. лв., основно поради понижението на нетните приходи от продажби със 76 хил. лв. до 2,12 млн. лв. Съвкупните разходи на компанията възлизат на 2,07 млн. лв., спрямо 2,13 млн. лв. за първите девет месеца на 2004 година.
Основният капитал на дружеството към 30 септември е 201 хил. лв., а собственият – 2,22 млн. лв., в сравнение с 2,18 млн. лв. година по-рано. Дружеството притежава 15% от капитала на ВТП Хебър – Пловдив и 50% от ЗММ Металик Леярна – Пазарджик. Мажоритарен собственик е Компания за технологии и иновации „Съединение“ АД с 66% от капитала, а Индустриален капитал холдинг притежава 18%.
Последната сделка по позицията е сключена на 7 юни на цена от 3 лв. за акция. Оферти за покупка има на 2,10 лв., но липсва предлагане.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Петър Витанов сравнява България с 1990 г., международните данни я поставят в топ 2 в ЕС по растеж
Получен е сигнал за бомба на стадион "Васил Левски"
След Тръмп и Путин отива в Китай
Пламен Абровски: Във взаимоотношенията производители-търговски вериги цари тирания
Още три големи имена в "Мача на надеждата" в Бургас
Рядък щам на ебола без одобрена ваксина отне десетки животи в Конго
Киър Стармър има един последен ход: страхът от това какво ще последва
Глобалният интерес към редки мравки засилва контрабандата от Кения
Компания за AI чипове набра $5,55 млрд. в най-голямото IPO за годината
Шефът на ЦРУ посещава Куба - нов знак за разочарованието на САЩ от преговорите
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Защо класическите Citroen-и нямат стандартен педал за спирачка
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
"Пирогов" обучава родители как се дава първа помощ на дете
За абитуриентските балове: Най-актуален е естественият грим
Какви мерки въвежда Гърция за обществен ред и безопасност?
Абровски: Цените бяха изпуснати много преди еврото
Поискаха задържане под стража за четиримата имотни измамници