Обявена е обществена поръчка за доставка на 20 нови нископодови трамвая с климатик, съобщават от направление "Транспорт и градска мобилност" към Столичната община в страницата си в социалната платформа Facebook.
Новите мотриси ще са оборудвани с климатична система, а всяка от тях ще е с дължина между 19 и 24 метра.
Предвидено е новите трамваи да обслужват линиите с номера 3, 10 и 15. По този начин ще може да се осигури по-добър и удобен транспорт за гражданите, най-вече за кварталите "Лозенец", "Западен парк", "Захарна фабрика" и "Хладилника".
Очакваният срок за доставка е между две и три години след подписване на договора. Общата стойност на инвестицията е 80 млн. лв.
Това е четвъртият голям търг за нови превозни средства за последната година. През 2025 г. предстои да се обявят още няколко поръчки за нови превозни средства за градския транспорт в София, както и да започнат дългоочакваните ремонти на булевардите "Ал. Стамболийски" и "Мария Луиза".
От политическата организация "Спаси София" допълват, че новите превозни средства, както и ремонтите на двата централни булеварда, са от изключителна важност за транспортната свързаност в столицата.
Една от следващите големи цели е ремонтът на ключови улици с трамвайни трасета в кварталите "Люлин", "Обеля" и "Илиянци".
(БТА)


Защитата на Благомир Коцев оспорва размера на паричната гаранция от 200 000 лв.
Днес във Варна ще бъдат връчени наградите "Доброволец на годината"
Инициатива за размяна на играчки във Варна
Във Военноморския музей представят най-новите си експонати, дарени през 2025 г.
Облачно време на много места в страната днес
AI асистентите компенсират разликата между физическо и онлайн пазаруване
Луксозните марки и автомобилите помрачават прогнозите за Франция и Германия
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Борисов тества Пеевски, иска закриване на комисията “Сорос”
Меглена Кунева: България влиза в еврозоната с липса на визия
Български шофьор на камион е задържан в Гърция, бил в насрещното платно
Черната златка унищожава овощните градини в България
Кметът на Враца ще съди протестиращи за издевателство над семейството му