Молдова ще затвори днес въздушното си пространство и ще пренасочи полетите към страната към летища извън нея, написа във Facebook вицепремиерът на страната Андрей Спину, цитиран от Ройтерс и БТА.
По-рано днес поне пет полета, летящи за Украйна, кацнаха на летището в Кишинев.
Същевременно президентът Мая Санду обяви, че страната ще въведе извънредно положение и се готви да приеме десетки хиляди бежанци от Украйна. "Ще помогнем на хората, които се нуждаят от подкрепа", заяви тя.
На границата между Молдова и Украйна вече са се струпали стотици автомобили, желаещи да влязат в Молдова, според местни медии.
Беларус също затваря част от въздушното си пространство за граждански полети, съобщи военното министерство на страната с пост в социалните мрежи, цитиран от Ройтерс.
Русия временно затваря повече от 10 от летищата си в южната част на страната, както и в анексирания Кримски полуостров, предаде ДПА.
Сред затворените са летищата в Ростов, Краснодар, Курск, Воронеж и Симферопол. Те няма да работят до 2 март, съобщиха руските авиационни власти.
Полетите от и до Сочи продължават, а в столицата Москва над 200 полета бяха отменени, сочат данни от пътнически агенции.


Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Няма опасност за околната среда заради авариралият танкер край Ахтопол
Никола Цолов спечели първия си подиум във Формула 2
Меси донесе победата на Локо (Сф) над Ботев (Пд) в драматичен мач с пет гола
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Спират камионите през „Капитан Петко войвода–Орменио“
Защо туристи посещават места на зверства?
Община Царево задейства системата BG Alert
Идеи за коледни подаръци под 50 лева
Зеленски: Русия падна ниско, атакува цивилни обекти в деня на Свети Николай