Медийната компания на Доналд Тръмп е продължила да губи пари през третото тримесечие.
Trump Media & Technology Group Corp., която при затварянето на борсата във вторник струваше 7,4 млрд. долара, отчете нетна загуба за трите месеца, приключващи на 30 септември, в размер на 19,2 млн. долара и нетни продажби за малко над 1 млн. долара, съобщи Bloomberg.
Цената на акциите се срина с 8% в следборсовата търговия, преди да заличи загубите и да нарасне с 1% към 17:20 часа местно време в Ню Йорк. Волатилността беше подобна на тази през редовната сесия.
Компанията, която е собственик на социалната медия Truth Social, е загубила над 363 млн. долара през първите девет месеца на годината, което е забележителен скок спрямо загубата от 49 млн. долара за същия период през 2023 г., сочи подадената информация. Продажбите за периода са едва 2,6 млн. долара, което е спад спрямо 3,4 млн. долара за същия период на миналата година.
Акциите на компанията никога не са се търгували въз основа на текущите си фундаментални показатели и периодично отразяват пазарите на залози, свързани с потенциалното завръщане на Тръмп в Белия дом.
За Тръмп перспективите за добро представяне на компанията са от ключово значение за неговото богатство, като се има предвид, че той притежава дял от близо 115 млн. акции. Той спазва обещанието си да не продава акции, въпреки че съоснователите на компанията, бивши участници в телевизионното шоу на Тръмп "Стажантът", бързо разпродадоха по-голямата част от дяловете си в рамките на една седмица, след като получиха възможност да го направят.
Акциите, чийто борсов код са инициалите на Тръмп, бяха листнати през март след сливане с компания със специално предназначение и цената им е нестабилна от самия дебют. През първата си сесия като публична компания цената на книжата се покачи до 79,38 долара за брой, а през септември се срина до 11,75 долара. В сравнение с подобни колебания дори някои спекулативни части на пазара изглеждат като пристанища в буря.
Цената на акциите на Trump Media & Technology Group варира в широки граници. Графика: Bloomberg


Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Ейса Гонсалес се обясни в любов на Григор Димитров
Манолова: Заради надценките цените са безобразно високи, потребителите са смачкани
Актьорът Дилън Спраус и съпругата му чакат бебе
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро