За вълната от ръководители, които се превръщат в дигитални номади след пандемията, няма по-добро място за живеене от Дубай.
Това показва изследване на консултантската компания Savills, която класира 20 първокласни жилищни пазара според привлекателността им за дългосрочно работещите от разстояние служители. Бързо растящият финтех сектор и финансовите услуги в Дубай привличат множество високопоставени служители с хибриден режим на работа, много от които бяха повлияни от съкращаването на над 200 хил. работни места в технологичната индустрия тази година, пише Bloomberg.
„Много хора бяха засегнати от съкращения в глобални технологични компании. Те използват града като база, за да подкрепят тези процъфтяващи сектори“, коментира Свапнил Пилай, анализатор на Близкия изток в Savills.
Дубай оглавява класация за дигитални номади. Графика: Bloomberg LP
Хибридна ера
Преходът към хибридна работа след пандемията накара много ръководители да намерят ново убежище другаде в света, често в топли крайбрежни градове с лесен достъп до летища. Служителите все още ходят в офиса средно 1,75 дни в седмицата, показва отделно изследване в 22 страни на консултантската компания AWA, която установила, че 37% от работодателите планират да намалят офис площите си в резултат на тенденцията.
В същото време докато цените на наемите в горещите точки за дигитални номади растат, достъпността на първокласните имоти за наемане се превръща в изключително важен фактор при вземане на решение коя да е следващата спирка. Лисабон, който оглави класацията миналата година, се свлича до петото място заради рязкото покачване на наемите в града.
Малага, която е нов град в класацията след откриването на офис на Google там по-рано тази година, е на второ място, като отстъпва само на Дубай.
Веднага след Малага се нарежда Маями, който заема третото място в индекса. Комбинацията от ниски данъци, понижаване на цените на наемите и популярни плажове превръщат града във Флорида в желана дестинация за купувачи, които се преместват от финансови центрове като Ню Йорк и Чикаго. Но заради незадоволено търсене хората, които се установяват в Маями със семействата си, са изправени пред ожесточена конкуренция за висококачествено образование за децата си.
„Тази заможна група купувачи тласка търсенето на луксозни имоти до най-високите им нива и превръща търсенето на частни училища в предизвикателство“, коментира Сирил Биджауи, брокер на недвижими имоти в Corcoran Group, базирана в Маями бийч.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?