Акционерите на „Индустриален Капитал Холдинг“ АД са одобрили разпределянето на дивидент в размер на 0,10526 лева на акция бруто на общо събрание, което се е провело на 28 юни, съобщават от дружеството чрез БФБ-София.
Общата сума, която ще бъде изплатена на акционерите като дивидент, възлиза на малко под 1,7 млн. лева, като идва от печалбата за 2023 г. Близо 1,6 млн. лева са отнесени като неразпределена печалба.
Дружеството ще започне да изплаща дивидента от 22 август тази година. Срокът за изплащане на дивидента е шест месеца, т.е. до 22 януари 2025 г. Сумите ще се разплащат чрез „Юробанк България“ (Пощенска банка) и Централния депозитар.
С отделно решение акционерите на „Индустриален Капитал Холдинг“ са освободили от съвета на директорите Димитър Тановски, Иван Делчев, Милко Ангелов, Георги Бочев и Цоко Савов.
За нови членове на съвета на директорите са избрани „Дениде“ ООД с управител Иван Делчев, „Профи’ Т“ ООД с управител Димитър Богомилов Тановски, „МАНГ“ ООД, представлявано от Милко Ангелов, както и Анна Милкова Ангелова-Маки, Димитър Димитров Тановски и Деян Иванов Делчев.
Мандатът на новия управителен съвет е 5 години.
За независими членове на съвета на директорите са избрани Александър Стефанов, Николай Цветанов, Николай Николов,
Определени са и възнагражденията на членовете на управителните и контролни органи. „Дениде“ ООД, „Профи’ Т“ ООД и „МАНГ“ ООД се предвижда да получават 0,45 промила от приходите от продажби на „М+С Хидравлик“ АД, „ЕМКА“ АД, „Руболт“ АД и „Силома“ АД месечно. За всички останали е гласувано възнаграждение в размер на 4500 лева месечно.
Изпълнителните членове на съвета на директорите ще получават по 5500 лева месечно, а председателят – 4500 лева.
Гласувани са и съответните гаранции за управление.
Преизбрани са членовете на одитния комитет на публичното дружество с по 600 лева годишно възнаграждение.
В последната година акциите на „Индустриален Капитал Холдинг“ поевтиняват с половин процент, а пазарната капитализация възлиза на малко над 46 млн. лева.
Свързани компании:


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Защо следващата глобална икономическа криза може да бъде в Китай?
Турция изстрелва свой космически апарат до Луната в началото на 2027 г.
Откриха ценна находка при разкопките на средновековния град Русокастро
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий