Главният изпълнителен директор на Coinbase Global Inc. Браян Армстронг заяви, че приходите на криптоборсата се очаква да намалеят наполовина през тази година на фона на понижаването на цените и срива на конкурента FTX, които разтърсиха инвеститорското доверие, съобщава Bloomberg.
Внезапният крах на FTX сложи края на една и без това трудна година за криптиндустрията. Акциите на Coinbase поевтиняха с над 80% през 2022 г. и приходите за третото тримесечие бяха около една четвърт от тези през последните три месеца на 2021 г., когато цената на биткойна стигна последния си връх.
„Миналата година, през 2021, имахме около 7 млрд. долара приходи и около 4 млрд. долара положителна EBITDA (печалба преди лихви, данъци, обезценки и амортизация), а тази година (…) изглежда (…) около приблизително половината или по-малко“, каза Армстронг в интервю за Bloomberg в отговор на въпрос за приходите на компанията. В допълнителен коментар след интервюто говорител на Coinbase поясни, че очакванията за 2022 г. са приходите да са по-малко от половината на тези от 2021 г.
По-рано от Coinbase сигнализираха, че може да се стигне до загуба за 2022 г. от не повече от 500 млн. долара на базата на коригирана EBITDA. Компанията преди това не е предоставяла прогноза за приходите за цялата година, но изчисленията на Армстронг са в съответствие с приблизително 3,2 млрд. долара, очаквани от анализатори, показват данни, обобщени от Bloomberg.
Кризата с FTX задълбочи допълнително проблемите на индустрията и влоши още повече увереността на инвеститорите.
Армстронг заяви, че случващото се с FTX на Сам Банкман-Фрийд изглежда е в резултат на „огромна измама“, а не на лошо управление или счетоводни грешки, както бившият криптокрал твърди в серия интервюта.
„Изглежда те са взели средства на потребители от тяхната борса и в действителност са ги смесили или преместили към своя хедж фонд и след това са се оказали в много губеща позиция“, каза Армстронг. „И това е било, вярвам, в разрез с техните условия за ползване и в разрез със закона“, допълни той.
Въпреки случилото се с FTX Армстронг възнамерява да продължи да защитава индустрията във Вашингтон и направи прогноза, че закон специално за криптовалутите би могъл да бъде приет още догодина.
„Все още има може би 20%, бих казал, от Конгреса, които са или много враждебно настроени към тях (криптовалутите, бел. ред.), или просто неосведомени, но това не е мнозинството на този етап“, каза той. „Надявам се, че можем да постигнем нещо в САЩ и след това да се насочим към останалата част на Г-20 също“, допълни той.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С