Турнирът от откритото първенство на Маями - Miami Open, е вторият от сериите "Мастърс" за годината и е изключително популярен както сред феновете, така и сред играчите на тениса. Това посочи редакторът на Gol.bg Веселин Коларов в рубриката си "Спорт и бизнес" в предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria.
"Турнирът се премести на стадион "Хард Рок" през 2019 г., като се наблюдава увеличение на предлагания награден фонд. За 2026 г. общият награден фонд в Маями е почти 19 млн. долара. Това представлява увеличение с 5,04% спрямо миналата година. С малки изключения, надпреварата има равен награден фонд при мъжете и жените от 2006 г. насам.
Шампионите тази година ще си тръгнат с 1 151 380 долара, което е с 2,4% повече от сумите, които Якуб Меншик и Арина Сабаленка получиха миналата година. Наградният фонд за полуфиналистите е 340 190 долара, което е с 2,42% повече в сравнение с миналата година, посочи Коларов.
Той коментира и представянето на Григор Димитров, който миналата година стигна до полуфиналите, но загуби от Новак Джокович. "Тежка вечер за Григор Димитров. Той ще изпадне от първите 85 в световната ранглиста за първи път от 14 години, след като загуби на старта в Маями и не успя да защити точките си от миналата година, когато игра полуфинал в щата Флорида срещу Новак Джокович. Сега най-добрият български тенисист имаше мачбол, но загуби в три сета от белгиеца Рафаел Колиньон. Така Димитров не успя да вземе реванш за поражението си от същия съперник в Бризбън в началото на тази година.
Припомняме, че през 2024 г. Гришо игра финал в Маями, но за жалост тази година напусна турнира рано. Сега той започва подготовка за Мастърса в Монте Карло, който започва на 6 април, каза още Коларов. Той напомни, че контузия спря изявите на най-добрия български тенисист.
Вижте целия коментар във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Подробности може да прочетете и в Gol.bg!
Всички гости на предаването "Бизнес старт" може да гледате тук.


Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси