Марката Uniqlo, която е собственост на Fast Retailing, съди китайския гигант Shein в Япония, обвинявайки търговеца на дребно, че копира популярните ѝ Round Mini Shoulder чанти, пише Bloomberg.
Звената, които управляват марката Shein, трябва незабавно да прекратят продажбите на „имитиращи продукти“ и да компенсират щетите, се казва в изявлението на Fast Retailing.
Чантата, продавана за 1500 йени (10 долара) в Япония, се превърна в световен хит, а Uniqlo предупреди потребителите си за фалшификати и подобни продукти, продавани онлайн. Fast Retailing се присъединява към конкурента си Hennes & Mauritz в съдебните действия срещу Shein за нарушаване на права в Хонконг, където от 2021 г. се води съдебен процес, насочен към смекчаване на заплахата, която представлява китайският конкурент.
Представител на Shein, която е основана в Шанхай, а сега е базирана в Сингапур, не е отговорил веднага на запитванията за коментар по темата. На 28 декември Uniqlo е завела дело срещу Roadget Business, Fashion Choice и Shein Japan в Окръжния съд на Токио.
„Компанията подаде тази жалба, защото установи, че формата на имитиращите продукти, продавани от Shein, много прилича на тази на нейния собствен продукт“, гласи изявлението на Fast Retailing. „Продажбата на имитиращите продукти от Shein значително подкопава високото ниво на доверие на клиентите в качеството на марката Uniqlo и нейните продукти“, се казва още.


Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Панчугов пита: Какви щети ще нанесе двойнствената политика на Радев?
Ботев Вр спечели срещу Монтана в дербито на Северозапада
Община Велинград доброволно пресуши Клептуза: Кой е наредил строителни дейности?