Hugo Boss прогнозира спад в продажбите и печалбата през следващата година, докато германската модна къща се опитва да се възстанови от труден период чрез рационализиране на продуктовата си гама и повишаване на цените, предава Bloomberg.
Продажбите, коригирани спрямо валутните курсове, ще спаднат с между 4% и 9% през 2026 г., а печалбата преди лихвите и данъците вероятно ще достигне между 300 млн. евро и 350 млн. евро, съобщи компанията в сряда. Това е под средните очаквания на анализаторите, събрани от Bloomberg.
Негативната прогноза е удар за главния изпълнителен директор Даниел Гридер, който се присъедини към компанията през 2021 г. със стратегия за обновяване на гамата от облекла и привличане на по-млади купувачи. В началото стратегията на Гридер, която имаше за цел да привлече повече жени към марката, изглежда работеше, но сега той отново я преосмисля и този път обещава да намали разходите и да „усъвършенства“ гамите на Hugo Boss.
Целта за 12% марж на печалбата – ниво, което компанията първоначално се стремеше да достигне през 2025 г. – се превърна в средносрочна до дългосрочна амбиция. Целта за приходи от 5 млрд. евро за 2025 г. също беше отложена.
Hugo Boss заяви, че ще повиши цените на някои продукти и прогнозира, че растежът ще се възстанови през 2027 г., а след това ще се ускори.
Акциите на Hugo Boss поевтиняха с над 10% в следобедната търговия. От началото на годината до затварянето на пазара във вторник цената на акциите е спаднала с почти 13%.
„Скептични сме доколко пазарът ще бъде склонен да погледне отвъд динамиката през 2026 г. към прогнозирания растеж през 2027 г.“, заявиха анализатори от Jefferies, сред които и Фредерик Уайлд.


Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
91 души са станали милиардери по наследство до април 2025 г
Колумбийският политически елит се обръща към Китай преди изборите
Над $20 млрд. щети и 1 300 жертви от наводненията в Южна и Югоизточна Азия
Може ли качеството на живот да бъде суперсила? Попитайте Финландия
Рюте: Мирният процес съществува
Рюте: Екипите на НАТО и на Рубио са в постоянен контакт
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Проф. Минасян: Държавният бюджет не е само събиране и раздаване на пари
Пийт Хегсет: Никога няма да се доверя на Рубио или Милър да ми гледат децата
Самолетът на Зеленски е бил атакуван от военни дронове
Предстои неловка среща между Уилям и Хари
Протест и пред дома на Борисов в Банкя ВИДЕО