Един от директорите на Amazon защити новата ѝ, противоречива политика за прекарване на 5 дни седмично в офиса, като каза, че тези, които не я подкрепят, могат да напуснат и да отидат в друга компания, предава Ройтерс.
На среща на Amazon Web Services (AWS) главният изпълнителен директор на звеното Мат Гарман заяви, че 9 от 10 работници, с които е разговарял, подкрепят новата политика, която влиза в сила януари, сочи стенограма, прегледана от Ройтерс.
Тези, които не желаят да работят за Amazon в офисите ѝ пет дни седмично, могат да напуснат, предлага той.
„Ако има хора, които просто не работят добре в тази среда и не искат, добре, има и други компании наоколо“, коментира Гарман.
„Между другото, не искам това да прозвучи зле“, посочва той, допълвайки, че „искаме да бъдем в една среда, в която работим заедно“.
„Когато искаме наистина, наистина да правим иновации в интересни продукти, досега не съм виждал да успяваме, когато не сме заедно на място“, коментира Гарман.
Политиката разстрои много от служителите на Amazon, които казват, че се губи време с допълнително пътуване до работното място и ползите от работата от офиса не се подкрепят от независими данни.
Amazon прилага политика за три дни в офиса, но главният изпълнителен директор Анди Джаси миналия месец каза, че търговецът на дребно ще премине на пет дни, за да „изобретява, да си сътрудничи и да бъде свързан“.
На някои служители, които преди това не са спазвали правилата, им е казано, че „доброволно подават оставка“ и са блокирани от фирмените системи.
Amazon, вторият по големина частен работодател в света след Walmart, възприе по-твърда позиция при връщането на работа от много от другите технологични гиганти като Google, Meta и Microsoft, които имат политики за работа в офиса от два до три дни седмично.
„Всъщност съм много развълнуван от тази промяна“, твърди Гарман. „Знам, че не всички са“, допълва той, отбелязвайки, че е твърде трудно да се постигнат целите на компанията само със задължителните текущи три дни работа в офиса.
Гарман каза, че при тридневната политика „ние всъщност не постигнахме нищо, сякаш не успяхме да работим заедно и да се учим един от друг“, защото хората може да са в офиси в различни дни.
Гарман посочва, че по-специално лидерските принципи на компанията, които диктуват как Amazon трябва да работи, са трудни за следване само с изискване за три дни на седмица.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 1 година До: ZongaЯвно си от търтеите, на които не им се работи и си свикнал да имитираш трудова дейност, докато се излежаваш в къщи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година После седи някой HR и ти се превъзнася колко важен бил човешкият фактор и човешкият капитал. Колко па да е важен, като третираш хората като обслужващ персонал да не кажа като парче месо. Тук идва едно такова доказателство в обратното твърдение - всъщност на никого не му пука за работниците. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Става въпрос за едни големи, много големи пари, набутани в сграден фонд и взети на кредит. Толкова много пари, че могат да сринат банката отпуснала кредита. Това е цялата игра, никакво подобрение няма да има в производителността, ще има спад. Сега е моментът конкурентите да им откраднат част от инженерите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар