Правителството на Албания забранява TikTok поне за една година, съобщи Albanian Daily News, като се позова на коментар на министър-председателя Еди Рама на среща с учители и родители в столицата Тирана.
Според новинарския портал, цитиран от Bloomberg, за пълното спиране на приложението за кратки видеоклипове ще са необходими шест до осем седмици, считано от януари.
Ограничаването на достъпа до социалните мрежи от страна на Рама е следствие от убийството на 14-годишно момче от негов съученик миналия месец - инцидент, който предизвика протести в цялата балканска страна. Заподозреният нападател сподели кадри на нараняванията в Snapchat след инцидента, както и свои снимки, на които държи нож в дните преди инцидента.
Решението за забрана на TikTok се появява на фона на опасенията в други държави относно неприкосновеността на личния живот и сигурността при изтегляне на съдържание от платформата, собственост на китайската ByteDance.
Същата съдба може да последва TikTok в САЩ, след като през април президентът Джо Байдън подписа закон, според който видео приложението ще бъде забранено поради съображения за национална сигурност.


Ново европейско проучване: Българите са против приемането на Украйна в ЕС
До 2035 г. България ще увеличи разходите за отбрана на до 5% от БВП
"Коперник": Преживяхме вторият най-топъл май в историята
Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна
Фен събра бири от всички страни на Световното първенство и предизвика сензация
Пътуванията през 2026: Устойчив лукс на фона на растящи енергийни разходи
При стабилен пазар на труда Фед може да повиши лихвите до края на годината
AI, душа и чувства според Anthropic, част 2
Парижко мазе показва как ще изглежда бъдещето на войната с дронове
AI, душа и чувства според Anthropic, част 1
Omoda 7: Тествахме новия "суперхибрид" на китайците
Genesis вече тества конкурента на Ferrari и Lamborghini
Apple CarPlay получи дългоочаквана функция
Първото мексиканско EV събира шестима и струва 8600 долара
Ремарке с фойерверки избухна на магистрала
Писмата и шифрите на убиеца Зодиак зад една от най-мрачните американски мистерии
Защо все повече българи взимат шофьорски книжки в чужбина?
Пери Едуардс няма да ражда повече