НАТО може да се намеси пряко във войната в Украйна, ако Русия пресече една от две установени червени линии. За това съобщава италианският в. "Република", цитиран от БТА и украински медии.
"За пръв път от началото на войната НАТО определи, по много поверителен начин и без официални изявления, две червени линии, след пресичането на които може да се стигне до пряка военна намеса в конфликта в Украйна", заявява италианското издание.
Първата червена линия е намесването на трети страни като Беларус.
Втората червена линия са военни провокации срещу балтийските страни, Полша или Молдова. Подобни провокации са възможни в период на засилено объркване, като например по време на предизборни кампании в Европа и в САЩ, отбелязва Укринформ. В същото време обаче в момента няма оперативни планове за изпращането на войски, а само оценки на възможни спешни действия в най-краен случай.
Очаква се френският президент Еманюел Макрон да призове Китай да "спре Москва" на срещата си с китайския си колега Си Цзинпин в понеделник, отбелязва италианското издание.


Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
Жълт код за жега в 14 български области
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
преди 2 години До: 0pk Ти използва множествно число, глууупс! Иначе е така, звучи сложно за организация да домъкнете всичките 150 унищожени абрамси...просто за момент си помислих че това Ви всичко! :D:D...Но разбира се, ние знаем, че ти "НИКОГА" не лъжеш! :D:D ... а може и някой да е откраднал бензина на влекача, че тия дни нещо много дефицитен в "безиностанцията" ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Червени линии на НАТО? Та те могат да докарат макс. 120 000 щика. Руснаците сега са 800 000 без изобщо да се напрягат. СМЕШКИ, СМЕШКИ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: khao ем да няма всичките 3 бройки абрЪмси дет са участвали в реални бойни действия да влачат към Масква бре. :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: 0pk абрамсЪТ.. една бройка, че като те чете чояек ще си помисли за нещо грандиозно, а то по жалко и от 9то майската ви манифестация... украинците оше преди две години направиха по голяма изложна из половин европа с вашата техника :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: zelka007 хахаха зелкич, после да няма изложба на сини каски в Масква, редом до тая на абрамсите и леопардите? Може и тебе да те дадат по телевизора, понеже нали като тръгнат да събират желаещи да ги носят тия каски, ти няма да се криеш зад останалите, а пръв ще изявиш желание да ходиш да омиротворяваш блатните ***. :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Ckъcaнa_Ушaнka ... вие педерuте , дето целодневно хpaчите и cepeте с/у БГ и ЕС сте поканени в бункера под кремля ... не се грижи за нас туканка ... зареждай се с лубрикант , вокзал , поезд и пашол на х** ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: зелка"00" какво да кометираме бе зеленясъл ваксър-антигЪзовик? Те така или иначе ше направят каквото са си наумили. А ние тука ше ядем хуррката. Въпросът е: ние или вие, ще я ядем! Русо-роби или Нато-роби. А може пък и вкупом всички да я хапнем, при добро стечение на обстоятелствата. Нал тъй бе "00"? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години хихи , некое антиваксърче-газовик да коментира езуитското "няма оперативни планове за изпращането на войски, а само оценки на възможни спешни действия" ... :))) ... от лятото на 2022 се тренират в учения "спешните действия" на НАТО ... даже каските са боядисани сини вече ... зануленият детеубиец под кремля даже дълго го оставиха да се упражнява в игра на войници ... !! отговор Сигнализирай за неуместен коментар