Министърът на отбраната на Русия Андрей Белоусов инструктира Генералния щаб на армията да предприеме "бързи мерки за реагиране" срещу американските безпилотни самолети над Черно море, тъй като повишената им активност увеличава вероятността от инциденти във въздушното пространство.
Американски безпилотни самолети вече все по-често се появяват в района на Черно море. Те извършват разузнаване и осигуряват цели за прецизните оръжия, доставяни на Украйна, съобщи руското министерство на отбраната в Telegram.
Oт Министерството на отбраната заявиха, че такива полети умножават вероятността от инциденти във въздушното пространство със самолети на руските военновъздушни сили. Това увеличава риска от пряка конфронтация между Алианса и Руската федерация.
Вижте всички новини от емисията във видеото.
Всички емисии от рубриката може да гледате тук.


Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
преди 1 година Най после нещо отколкото без нищо - ако трябва война като на война . Светът щял да бъде унищожен ? Русия трябва да приеме условието да бъде унищожена - да не използва ядрената си триада защото светът да не би да бъде унищожена ? Защо за логика ако трябва ще използва всички средства с които разполага , най важното тая война трябва да се пренесе в Европа и Америка . Само тогава нещата могат да се променят ,защото за тях това е бизнес хиляди славяни се убиват какво по хубава от това .Не напразно отговор Сигнализирай за неуместен коментар