Доналд Тръмп отново се противопостави на продажбата на United States Steel на Nippon Steel. Той заяви, че вместо това ще използва мита и данъчни стимули, за да съживи американския производител на стомана.
Тръмп направи този коментар в публикация в социалната мрежа Truth в понеделник вечер, а решението се очаква да попадне на бюрото на президента Джо Байдън преди встъпването в длъжност на Тръмп като държавен глава за втори път. Байдън се противопоставя и заяви, че US Steel ще остане местна собственост, „гарантирано“. Въпреки това той не се ангажира категорично да прекрати придобиването.
„Напълно съм против някога великата и мощна U.S. Steel да бъде закупена от чуждестранна компания, в случая японската Nippon Steel“, пише Тръмп и добавя: “Чрез поредица от данъчни стимули и мита ще направим американската стомана отново силна и велика, и това ще стане бързо! Като президент ще блокирам осъществяването на тази сделка“.
Акциите на Nippon Steel изтриха печалбите си след новината, като в един момент поевтиняха до 1,1%, преди отново да поскъпнат и да приключат сутрешната сесия с 0,95% ръст.
Цялата емисия гледайте във видеото.
Всички емисии на Bloomberg Terminal може да намерите тук.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам