Швейцария може да пренареди световната парична система
Ако швейцарците гласуват за по-високи златни резерви на централната си банка, цената на благородния метал ще се изстреля нагоре
08:17 | 27.10.14 г. 49Препоръчан материал от партньор на investor.bg
Валутните резерви на Националната банка са за около 500 млрд. долара. Златото в момента покрива по-малко от осем на сто от тези резерви. Снимка: Ройтерс
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него


преди 11 години "Каквото и да стане в света хората ще трябва да ядат, да се обличат, да живеят някъде и т.н. и който има такива активи той щр получава добри доходи. " Добре да си представим държавата фалира, ти имаш земя. Обработваш я. отиваш на пазара и я продаваш срещу - ЗЛАТО! ама ти сигурно няма да го приемеш златото защото е "мъртъв актив", а би предпочел да вземеш валута на държавата който преди малко е фалирала?!?!?!?!?!? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Да бе, ще пренареди... Те с Германия се подиграха като си поиска маалка част от златните резерви, че Швейцария. Сринаха цената на златото с риск Индия и Китай да го изкупят... Не знам някои какви филми развиват... В момента играта е доларът да се спаси на всяка цена някоя друга година. Ако приемем, че няма да манипулират вота (което е крайно съмнително, аз залагам на "стандартните" 55% срещу 45% против), то ще протакат всякакви действия, докато и без това не им се наложат - т.е. доларът и без това се срине, и се тръгне да се търси алтернатива (каквото не се съмнявайте вече се готви от МВФ). отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Съгласен аз също карам в момента курс и скоро мисля си закупя един НК..9мм.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години това...между другото не е вярно.http://consultantsmind.com/2012/11/27/hunger/12% са си гладните. Преди не знам как е, ама тук не сме гладували тъкмо никога. Макар, че не обичам да го цитирам(обяснявал съм защо), четете Джендо Джедев отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години хаххах ако бачкаха от 5 до 21 нямаше да имат време да мислят за глупости отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години хаххах ако бачкаха от 5 до 21 нямаше да имат време да мислят за глупости отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Да, хората трябва да ядат, но не винаги това е най-добрата инвестиция. В момента средния човек може да хапва на закуска това, което и царете не са могли преди само 100-200 години. Иначе мнозинството е движено от фатализъм и чака краят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години ти сега се бъзикаш-цените на имотите(повечето) се определят спекулативно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години А златото е нещо нереално,въображаемо? Хората освен да има къде да живеят,ще им трябва ВИНАГИ разменна единица,а златото е доста добра! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Напротив абсолютно сериозно ти казвам, че най-добрата инвестиция е да държиш реални активи, като акции, имоти или обработваема земя! Каквото и да стане в света хората ще трябва да ядат, да се обличат, да живеят някъде и т.н. и който има такива активи той щр получава добри доходи. Златото е мъртъв актив! Не може нито да се изпие, нито да се изяде и не носи никакви доходи! отговор Сигнализирай за неуместен коментар