Хранителната индустрия крие своите тайни и това отдавна не е тайна за никого.
Така например пресните плодове и зеленчуци струват 10 пъти повече от нездравословните храни според изследователи от университета във Вашингтон. Според тях хиляда калории от питателна храна струват около 18,6 долара, а за хиляда калории от нездравословна храна цената е 1,76 долара. Толкова ниска цена се поддържа лесно – с химия и добавки в храните.
Друг интересен факт – едва 19% от това, което плащаме за даден хранителен продукт, всъщност носи в себе си някаква храна. Останалото отива за опаковане, работна сила и търговия, показват данни на американското министерство на земеделието.
Но и това не е всичко. Оказва се, че средностатистическият американец изпива под формата на газирани напитки цели 450 течни калории на ден. Това е два пъти повече, отколкото са консумирали преди 30 години, показва анализ на изследователите от университета в Северна Каролина.
MarketWatch публикува материал с най-големите тайни на производителите на безалкохолни напитки. Нерегламентирано съдържание на кофеин, съмнителни дарения към лекарски организации, както и виновна ли е Coca-Cola за наднорменото тегло на Дядо Коледа?


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Жега: Цялата страна с жълт код днес, очакват се 39°
На 29 юни се почита Св. Петър, любимият ученик на Христос
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
преди 12 години Статията е базирана на факти, а не на параноята на разни хипита които виждат заплаха за човечеството във всеки втори продукт на пазара. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години http://***.youtube.com/watch?v=bStGuZyfaOw отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Хм.. чудя се защо ни спускат тази иначе толкова тайна информация отговор Сигнализирай за неуместен коментар