Наситена с много събития и предизвикателства се оказа 2015 година за руския президент Владимир Путин, пише в свой анализ руската информационна агенция ТАСС. Той трябваше да управлява страната на фона на продължаващите санкции, намалението на цената на петрола и свиването на икономиката, политически противопоставяния и международния тероризъм.
От Кремъл обаче не са склонни да драматизират ситуацията и посочват, че въпреки трудностите страната всъщност има по-силни позиции от преди, отбелязва още агенцията.
Говорителят на президента Дмитрий Песков припомня 2000 година, когато времената са били наистина тежки - страната е била раздирана от действията на регионалните политици и олигарси, а цената на петрола е била само 20 копейки.
"Сега страната е обединена,единна териториално, политически, идеологически и духовно", казва Песков и допълва, че това дава възможност за борба с предизвикателствата. Такива наистина не липсват, но не е нужно да се поддаваме на емоциите, призовава още говорителят на Кремъл, който от 15 години е неотлъчно до Владимир Путин.
Той посочва пред ТАСС още, че Русия не е изпаднала в международна изолация, както са предвиждали анализатори заради кризата в Украйна и въведените санкции от Запада. Дори напротив - руският президент е имал множество посещения в чужбина, а на международните конференции, които е посетил, е бил един от най-търсените събеседници, а не персона нон-грата.
Москва също не е отбягвана от световните лидери - за честването на 70-годишнината от края на Втората световна война в страната са пристигнали канцлерът на Германия Ангела Меркел, чешкия президент Милош Земан, генералният секретар на ООН Бан Ки-мун и много други. Световният елит е събрал и Икономическият форум в Санкт Петербург, посочват от Кремъл.
През последните месеци е имало и множество разговори между държавните глави на Русия и САЩ - двете държави, които могат да бъдат наречени опоненти за влияние на международната сцена.
Войната в Сирия
Москва и преди е играла важна дипломатическа роля в конфликта в Сирия, но през тази година вече преминава от думи към дела, отбелязва в своя анализ на 2015 година ТАСС. На 30 септември Путин даде ход на военните действия срещу Ислямска държава в Сирия.
"За разлика от коалицията, водена от Вашингтон, действията в Сирия са легитимни от гледната точна на международното право ", посочва още агенцията. Причината е, че Москва всъщност отговаря на апела на президента на Сирия Башар Асад за помощ при борбата с терористичната групировка.


Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Ремонтът на ферибота в Белослав приключи по-бързо
Toyota подава документи за завод на стойност $2 млрд. в Тексас
Р. Драганов: Giro d’Italia показа България като модерна туристическа дестинация
Си приветства новите отношения със САЩ след срещите с Тръмп
Българските брандове ще победят бързата мода със своята култура и ценности
Д. Събев: Мерките срещу инфлацията ще доведат до повишение на цените
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
МВР: Не се очаква блокиране на "Кулата" заради протеста в Гърция
Coca-Cola HBC Academy разкрива тайната на успешните продукти и кампании
Напрежение в Гърция: фермери блокираха пътя Серес-Солун
Лятна промяна у дома с HomeMax - Един дом, много идеи
Демерджиев за случая “Петрохан”: Има нови факти


преди 10 години 'Прогноза: През 2016 г. рублата може да направи неочакван маньовър':http://***.blitz.bg/news/article/384032 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ам те тоже си го харесват - влече ги явно мизерийката . Но в личностен план не може да не сме доволни от мъдрата политика на другаря Путин . та от моя личен финансов интерес - мноооого съм доволен . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Аз имам интерес да управлява Путин. Всичко ще идва от Русия на по-ниски цени. Не мога да се примиря обаче, че държи руският народ в мизерия. Превърна страната си в кло***ка. И всичко това за да докаже собственото си Аз. Мегаломан! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да ти кажа честно аз от извесно време съм голям фен на другаря Путин . Как мъдро управлява ръководителя - горивата в родината спихнаха ( разходите ми за горива са надоле с 20 к за година а на личната колица сипвам газчица на 80 ст) , а ръстежеца гони 3-те процента . Алахх да му дате барем 1000 години живот и все така да управлява отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години М***лоумни отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Смешници, слезте на земята! *** ли сте да сравняваш държава със 100$ минимална заплата с държава която получава почти трилион( 1 000 000 000 000) долара от патенти? Ръсни малко мозък ве, индЖинерино! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ами опитай да откриеш тоя бисер от снощи по долу...безследно е изчезнал от тема политика , все едно маранди никога не го е писал...Как става тая "магия"без съдействието на Инвестора !? И въобще тия евтини манипулацийки съчетани с нивото на модерацията ...заслужили инвеститори с по 20000поста простотии ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години *** Те .......НПО-та все за ядене говорят!Като американците, що ли?!А за духа, няма и дума! Що ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години С дажба от черен хляб, Петербург надви банкерите, които изсипаха милиони срещу Русия! Запомни, молитвата на български и руски, "Отче наш" започва с едни и същи думи и няма нужда от превод! Ако държиш да се молиш на английски, твоя воля! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Доколкото се усеща, Маранди със всичките му никове е част от екипа на самия Инвестор. Изчезването на цели мнения, без бележка "изтрито" . Така, че да го духат, безсилни са! Иначе, горкият маранди, да скача от ник на ник, ту жена, ту мъж, страшно е, ако питате. Жалко, жалко за момчето, няма 30, какво ли го очаква! отговор Сигнализирай за неуместен коментар