Лидерът на Хонконг Кари Лам се извини на протестиращите, докато демонстрациите в града продължават и след замразяването на законопроекта за екстрадицията в Китай, пише Bloomberg.
Лам се извини на обществеността в изявление, в което подчерта, че правителството е спряло работа по законопроекта. По думите ѝ тя е напълно съгласна, че случващото се изразява духа на Хонконг, който винаги се е показвал като цивилизовано, свободно, отворено и плуралистично общество.
“Правителството оценява тези основни ценности на Хонконг”, обясни тя.
“С оглед на силното разминаване на вижданията на общността, правителството спря работата на Генералния законодателен съвет по преразглеждането на Наредбата за правонарушителите. Надяваме се, че това ще позволи на общността да възстанови спокойствието си и да се избегне всяка вреда. Правителството повтори, че няма план да рестартира процеса”, коментира още Лам.
Тя допълни: “Много представители на обществото са разочаровани и натъжени. Извинявам се на обществото”
Междувременно протестиращите, облечени в черно, достигнаха стотици хиляди. Те окупираха централната част на Хононг в рамките на едни от най-големите демонстрации в града от десетилетия.
Организаторите твърдят, че днешният протест може би е по-голям от тези, провели се през миналата седмица, когато се твърди, че броят на присъстващите е надминал 1 млн. души.
В 19:30 ч. местно време, или пет часа след старта на протеста днес, хората не спират да прииждат във Виктория Парк за шествието.
Гражданите настояват за оставката на Кари Лам и обещават да продължат демонстрациите си, докато законопроектът не бъде напълно оттеглен.


Прокуратурата иска постоянен арест за арестувания общинар от Варна
Фестивалът на българската легенда се провежда във Варна
31-годишният мъж, пострадал при пожар на трактор в добричка нива, бере душа във ВМА-Варна
Невзоров успокоява: Работата на КУБ продължава (ВИДЕО)
Код "Горещо"! Как да се предпазим в жегите
Фед помрачава ралито при облигациите на развиващите се пазари
Крупни мениджъри на облигации в САЩ се целят в средните падежи
AI моделира мегабури с изненадваща точност, част 1
AI моделира мегабури с изненадваща точност, част 2
Invesco смята, че свободното падане на петрола е преувеличено
Lada 2105 на 45 години се продава за 63 000 евро
Електрическото Ferrari беше разграбено в Китай
Тревога: Спадът при Toyota се засилва
AdBlue в резервоара прати нов дизелов пикап за скрап
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Изгарящите жеги са по-голяма заплаха за храните, отколкото войните
Тръмп сподели картина, на която е изобразен той, Джордж Вашингтон и робот
Откриха боеприпас в гимназия в Стара Загора, учениците са евакуирани
Явор Гечев: Бюджетът е такъв, какъвто може
Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си за първи път