Хазартният бос с 18 обвинения Васил Божков обвини прокуратурата, че през последните месеци оказва непрекъснат натиск върху служителите на Националната агенция за приходите (НАП). Бизнесменът се укрива от месеци в Дубай, но използва социалната мрежа фейсбук като тибуна за кореспонденция в властите в България.
„През последните месеци Прокуратурата оказва непрекъснат натиск върху служителите на НАП. Резултатът е десетки нарушения на законите. Заплахи. Грабеж“, написа Божков.
В социалната мрежа той коментира, че наблюдаващият прокурор на голяма част от делата му ежеседмично изисква от данъчната служба погазване на закона и престъпни действия. „Същият Ангел Кънев, за когото се твърди, че е разпитал ББ, МС и ВГ (2 пъти) може да отговори #КОЙ дирижира тези действия. А #КОЙ може да разпореди и на ВГ, и на ИГ си отговорите сами“, се казва още в публикацията.
Бизнесменът завършва поста си с послепис: „Благодаря ви за сигналите. Знам, че в НАП и Прокуратурата има честни и доблестни хора. Не изпълнявайте заповеди, противоречащи на закона и Конституцията. Изпълнението на такива заповеди също е престъпление“.
Припомняме, че през последните месец обвиняемият бизнесмен разгласи свои разговори чрез SMS-и с финансовия министър Владислав Горанов и премиера Бойко Борисов. Божков обяви също така, че за три години е дал на двамата подкупи в размер на 60 млн. лв., а целта била „да върви хазартният му бизнес”. В замяна правил различни парични услуги на властта и фирми, близки до властта.
На няколко пъти хазартния бос обяви, че всичките му твърдения могат да бъдат доказани, но към момента това не е факт. В началото на юни Божков обяви заяви, че планира да влезе и в политиката и обяви началото на проекта си "Българско лято".


България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
За младите колата е като Netflix: плащаш, ползваш и като ти писне, я сменяш
Как се организират агресивните групи за саморазправа у нас
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
AI инфраструктурата създава нови печеливши сред индустриалните компании
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Хитрости, които правят готвенето по-лесно
Мирчев: Вече живеем във война на дронове на 300 км от нас
Над 3100 работни места за младежи са разкрити по "Младежка заетост+“
Джули Андрюс няма да се завърне в "Дневниците на принцесата 3"
Картината, която предвещава проблеми за Тръмп