БСП ще внесе в деловодството на парламента първия вот на недоверие срещу кабинета "Борисов 3". Въпреки първоначалната подкрепа и разговори с ДПС социалистите останаха сами в инициирането на вота на недоверие, посочва БНР.
Това не разколеба социалистите. "Ние ще го внесем сами. Темата остава провалът в борбата с корупцията", каза лидерът на партията Корнелия Нинова.
Тя обясни, че в БСП имат принципни различия след изказването на почетния председател на ДПС Ахмед Доган. Йордан Цонев от ДПС пък обясни, че в партията планират да гласуват против кабинета, но имат свои мотиви и обосновка за това.
"Мотивите за вота на недоверие са синтезирани в 9 страници", разкри депутатът от БСП Таско Ерменков пред "Нова телевизия". Той увери, че всички мотиви на левицата ще бъдат чути по време на дебата в пленарната зала.
"Корупцията, или както ние я наричаме - паралелната държава, няма цвят, няма партийна принадлежност", каза още депутатът и допълни: „Искаме българите да живеят достойно, да заемат онова място в Европа, което заслужават. А за да се случи това, едни 10 милиарда, които отиват в паралелната държава, трябва да се влеят в икономиката".
Управляващите не са съгласни с тези обвинения. Според депутата Мануил Манев вотът на доверие се дава от българските граждани. "11 пъти те го дадоха на ГЕРБ, не на БСП", заяви той. Според Манев всичко в държавата "върви в правилната посока" и отхвърли всички обвинения за несъбрани приходи от митниците.
Искрен Веселинов от "Обединени патриоти" пък е категоричен, че БСП няма право да иска вот на недоверие с мотив несправяне с корпуцията. Индексът на корупцията е бил най-висок именно в години, когато е управлявала БСП, посочи още той.
"Не мога да кажа, че няма корупция, но мога да кажа, че всичко, което можем да направим в борбата с тази корупция, ще го направим и ще помогнем на ГЕРБ", категоричен е той.


Над 100 тона отпадъци събрани във Варна по време на кампанията „Да изчистим България заедно“
В сила е пропускателен режим по алеите "Дамба" и "Двореца" в Балчик
Киселова: Докладът на ДАНС за Баба Алино съдържаше информация, засягаща националната сигурност
Три зодии, на които животът често предоставя възможности в изобилие
Виц на деня - 10 юни
САЩ и Израел не могат да скрият различията си за Иран
SpaceX, Anthropic, OpenAI ще прoменят историята за IPO на гигантски компании
Петролът тръгна нагоре след новите удари на САЩ срещу Иран
Пригответе се за потоп от петрол веднага щом Ормузкият проток отвори отново
Акциите, златото падат преди данните за инфлацията в САЩ
Гениално или ексцентрично - „циклопското око“ на Citroen
Volkswagen премахва част от екстрите в колите
Два напомпани хечбека унижиха Lamborghini Revuelto
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Стоянов, МО: Спряхме предоставянето на оръжия за Украйна, не продажбата
3-4 евро за топка сладолед в Гърция, определиха цената като спекула
НАСА одобри италиански астронавт в мисията Артемида III
Протест срещу имиграцията в Белфаст след нападение с нож