Валери Симеонов се оттегля в лично качество, а не като партньор в коалицията, така че не се очакват сътресения, нито в „малката”, нито в „голямата” коалиция. Това заяви вицепремиерът Красимир Каракачанов в интервю за Нова. Той също така уточни, че Патриотите вероятно ще предложат друг свой вицепремиер, но името му все още е въпрос на обсъждане в коалицията.
Лидерът на ВМРО посочи още, че премиерът Бойко Борисов не е настоявал за оставката на Симеонов, като решението си вицепремиерът е взел сам, защото не желае правителството да бъде атакувано заради него.
„Не е имало настояване от страна на премиера Бойко Борисов за оставката на Валери Симеонов. Той ми се обади вчера около 14 часа, за да ме информира какво е решил. След това двамата отидохме при премиера и го информирахме за това негово решение. Той излезе с аргумента, че след като аз предния път съм го спасил, е редно да ме информира какво е решил да направи”, каза Каракачанов.
На въпрос дали се очаква оставката на Валери Симеонов да тушира създаденото обществено и политическо напрежение Каракачанов отговори, че в парламента при гласуването на бюджета проблеми с кворума няма. Той също така добави, че очаква напрежението, което беше създадено между майките на деца с увреждания и Валери Симеонов, да се тушира след оставката.
По време на извънредна пресконференция в петък Симеонов заяви, че причина за решението му е продължаващата медийна кампания, особено от последните два дни, срещу него.
Той също така заяви, че не би искал да тежи на иначе успешното – по думите му, управление като „воденичен камък“, създавайки предпоставки за протести и атаки не само от опозицията, но и от извънпарламентарни групи.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Епидемията от ебола в ДР Конго може да стане най-смъртоносната в историята
Лицензът за дружествата на "Лукойл" у нас е удължен до 29 октомври
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?
преди 7 години Толкова са прозрачни не само от гЕРБ, но и от твърде малката коалиция. На тримата - Симеонов, Каракачанов и Сидеров, толкова много им се стои във властта, та не се знае. И се правят на разсеяни за всичко, което се случва. Прави са, защото вече ще виждат парламент през крив макарон. И агент Иван, пишман-войводата от Русе иска да каже, че по никакъв начин няма да даде оставка, каквато иска Сидеров. Жалки, вредни, незначителни! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Нищо ново под слънцето Средния пръст няма да се казва вече Сидеров а Марешки Б Б ще си изкарат мандата до края Стига да иска отговор Сигнализирай за неуместен коментар