Летище София е обслужило над половин милион пътници (556 088) през март, което е увеличение от 7,8% спрямо същия месец на миналата година, съобщиха от столичната аерогара.
67% от пътническия трафик е преминал през Терминал 2, а останалите - през Терминал 1.
Нарастването на броя пътници е значително спрямо предходния месец февруари, когато беше отчетено повишение от 3,7% на годишна база.
Пътникопотокът по международни редовни линии е нараснал с 5,2%. Сред причините за това са както новооткритите дестинации, така и увеличените полетни честоти по редица маршрути от начало на лятното разписание (25 март 2018 г.). През последната седмица на март бяха открити нови линии до Любляна, Ница и Пафос и бяха увеличени полетните честоти до Атина, Доха, Лисабон, Малага и Франкфурт.
След навлизането на втори превозвач по линията София – Варна от края на март 2017 г. се наблюдава постоянен ръст на пътуващите по вътрешни линии, отчитат от столичното летище. През изминалия месец има увеличение с 62% на пътниците - 24 хил. през март 2018 г. спрямо близо 15 хил. през същия месец на 2017 г.
С 47% са се увеличили и пътуващите с международни чартърни полети. През изминалия месец най-атрактивни са били пътуванията до Кайро и Хургада в Египет, както и до Тел Авив.
През март 2018 г. от летище София са излетели и кацнали 4 781 самолета, което е увеличение от 2,5% спрямо същия месец на 2017 г.
През месеца са обработени общо 1 890 тона товарни и пощенски пратки, което е ръст от 8,5%.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам