Министърът на вътрешните работи Христо Терзийски е провел разговор с управителя на фирмата "Хиполенд" Мариан Колев като го е уверил, че действията на екипите на Междуведомствения център се основават единствено и само на законовите основания за нейното извършване, след което проверката е била преустановена, предава БНР.
Планово мероприятие на Междуведомствения координационен център за противодействие на контрабандата и контрол на рискови стоки към Главната дирекция "Борба срещу организираната престъпност". Така от МВР обясниха днешните масирани проверки на компанията за продажба на детски играчки "Хиполенд".
"Империята отвръща на удара", заяви изпълнителният директор на "Хиполенд" Мариан Колев, според когото това са действия срещу него, защото си позволява да надига глас заради насилието срещу протестиращите по време на демонстрациите на 2 септември.
От 10 часа сутринта, когато са започнали проверките, до късния следобед единствената институция, която потвърди за операцията, е Националната агенция за приходите.
В късния следобед, от съобщение на МВР стана ясно, че са участвали още икономическата полиция, главната дирекция "Надзор" и агенция "Митници". А след разговор на министъра на вътрешните работи и изпълнителния директор на "Хиполенд" проверката е била прекратена.
Министър Христо Терзийски е уверил Мариан Колев, че подобни проверки от 28 август до днес са извършени не само в "Хиполенд", а в още 14 търговски дружества.


ЦСКА се докопа до плейоф в Лига Европа след драматичен мач с Макаби
България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
След 8 години: Германец успя да си върне конфискуван от полицията Golf
Земеделец откри 500-килограмова неизбухнала бомба в двора си
Мощна експлозия в завод за боеприпаси край Рим
Бащата на Михаела: Посегнеш ли й - ще ти откъсна ръцете и ще ти изтръгна езика! Бог прощава - аз не!
Александра Начева донесе втори бронз от европейското по атлетика
преди 5 години Да не е "планово мероприятие за сплашване" както е нормално да се случва в една муутренскаа държава управлявана от нарцистични му.трии загубили представа за реалността и истинското състояние на хората. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години След разговор с бизнесмена проверката била прекратена - Е как така се прекратява планова проверка след разговор с бизнесмена ?????????"Плановата проверка" не трябва ли да бъде прекратена с протокол за установени или липсващи нарушения ?????????Или това е стандартна процедура проверките да бъдат спирани след разговор със съответният бизнесмен ??? - Риторичен въпрос отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Във въпросните служби не работят много умни хора, тъй че е напълно възможно никой да не е направил връзката. По-интересно е дали отсега нататък всеки бизнесмен ще използва "протестите" за да се спаси от НАП? Защо просто не дадат имунитет на всички? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години т.е. това е било отдавна планирано и никой в органите не се е усетил, че момента е меко казано неподходящ ?!?!? отговор Сигнализирай за неуместен коментар