Рибари, които искат да преработват собствен улов или да го предлагат пряко на пазара, могат да кандидатстват с проекти по Програмата за морско дело и рибарство. Управляващият орган на Програмата отвори прием по мярка 1.7
„Добавена стойност, качество на продуктите и използване на нежелания улов“, съобщават от Министерството на земеделието, храните и горите.
Рибарите могат да получат финансиране за закупуване на ледогенератори, хладилни камери, специализирани транспортни средства за превоз на риба и оборудване на пунктове за първа продажба.
Бюджетът на приема е 8,7 млн. лв. Програмата за морско дело и рибарство покрива до 50% от дейностите в проектното предложение. Ако кандидатът извършва дребномащабен крайбрежен риболов, финансирането може да достигне и 80%. Стойността на безвъзмездната финансова помощ за един проект не може да бъде по-малка от 5 хил. лв. и по-голяма от 200 хил. лв.
Инвестициите могат да се извършват както на сушата, така и на риболовните кораби. В случай, че са на борда, плавателните съдове трябва да са регистрирани като действащи и да са извършвали риболовна дейност в продължение на поне 60 дни в морето през 2015 г. и 2016 г.
Крайният срок за подаване на проекти е 21 ноември 2017 г. Кандидатстването е електронно чрез Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на Европейския съюз в България (ИСУН 2020).


Местност край Варна остава без вода
Сладкарница във Варна направи торта "Бангаранга"
Васил Михайлов вече е в Централния софийски затвор
Никола Цолов стартира от първа редица в Монреал
САЩ призоваха за незабавно спиране на войната в Украйна
Големите икономики от еврозоната преживяват разгръщащ се инфлационен шок
Енергийната криза се превърна и във валутна за някои държави
Критиците на Джером Пауъл не виждат пълната картина
Рискованата зависимост на света, част 5
Рискованата зависимост на света, част 4
Mazda на съд заради дефектни подгряващи седалки
Най-здравият Lexus използва 12-годишен двигател
Собствениците на кои марки паркират най-калпаво
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Нова Tatra Phoenix излиза във версия с 8x8
Демерджиев за Михайлов: Хора, свързани с институциите, са му помагали
Джартов предупреди: Има опасност от свлачища
Евакуация и в Севлиево, водата по улиците достигна 1,20 метра
Р. Осъм излезе от коритото си, заля пътя до Троянския манастир
Рецептата Dnes: Вкусно предястие с пушена сьомга