Премиерът Бойко Борисов изрази надежда, че Гърция бързо ще си стъпи на краката и ще „затегне колана” като нас. Той призна, че южната ни съседка в момента е по-богата от България, но с темповете, с които усвояваме средствата от ЕС, може да я догоним.
„Надявам се Гърция бързо да се стабилизира и да затегнат колана така, както ние го направихме и понесохме всички удари от опозицията”, каза Борисов в Кричим, където откри пречиствателна станция заедно с екоминистъра Ивелина Василева.
Борисов призна, че ако в България се е случило това, което е станало в Гърция, на нас никой е нямало да ни помогне.
Премиерът отново успокои, че случващото се в Гърция няма да даде негативно отражение в страната ни.
Борисов обясни и че Гърция е по-богата към момента, но с темповете, с които се развива държавата ни, в следващите една-две години, ако не се направи „отново някой експеримент като Орешарски”, би могло да се стигне до 96-97% усвояване на еврофондовете.
Премиерът припомни, че първата година, когато ГЕРБ е поела властта, усвояването е било под 1%. Заедно с хората си обаче си поставили за цел да минат 30-40%, а след това дори и 80%.
Борисов коментира и темата за съдебната реформа. Той изрази убеденост, че промените в Конституцията ще бъдат приети следващата седмица.
Измененията не успяха да минат на първо четене в комисия, а БСП, ДПС и АБВ категорично отказват да ги подкрепят. Без техния глас обаче промените няма как да успеят, защото за тях са нужни 180 депутата.
Днес Борисов обяви, че лично се включва в преговорите и ще проведе срещи с лидерите на АБВ, ДПС и АБВ.
Промените в Конституцията ще станат факт в края на седмицата, каза премиерът. От утре той започва консултации с политическите сили, за да събере необходимата подкрепа в парламента за предстоящото гласуване. В понеделник разговори ще се водят с партията на президента Георги Първанов АБВ, във вторник с ДПС, а в сряда с БСП.
Премиерът си пожела и парламентът да има достатъчно сила и воля, за да избере най-добрия кандидат за омбудсман. БСП вече издигна кандидатурата на Мая Манолова, а РБ – на досегашния омбудсман Константин Пенчев.


Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Двама са задържани за вчерашното убийство в Монтана
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
преди 10 години в гърция са влзезли 400 000 000 000 евра и сега още 100 000 000 000 и няма да ги върне никога това е половин трилион евра тоест целата ни мижава държави4ка заедно с територията, стадото наре4ено народ ,сградите, банките планините, курортите не струва толкова отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Премиерът Бойко Борисов изрази надежда, че Гърция бързо ще си стъпи на краката и ще затегне колана като нас. Той призна, че южната ни съседка в момента е по-богата от България, но с темповете, с които усвояваме средствата от ЕС, може да я догоним.хахах брат земи си некой да ти носи 4адър 4е слънцето не ти влияе добре..нямаш ли разузнаване което да те информира какво става в действителност? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Той призна, че южната ни съседка в момента е по-богата от България, но с темповете, с които усвояваме средствата от ЕС, може да я догоним.Господин Боко как ще коментира, че България получава 7 млрд евро за 7 години, а Гърция почти 4 пъти повече? Как ще ги догоним с еврофондове, като те взимат 4 пъти повече? Къде беше господин Боко като се договаряха еврофондовете? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Премиерът припомни, че първата година, когато ГЕРБ е поела властта, усвояването е било под 1%. Заедно с хората си обаче си поставили за цел да минат 30-40%, а след това дори и 80%Таз година полупроводници , догодина цели ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар