От банкиране до изкупувания, от търговия до придобивания, 40 са финансистите, които според Forbes управляват света на парите.
Мениджърите на хедж фондове, директорите на компании за частни капиталови инвестиции и кредиторите, които контролират потоците на трилиони долари в глобалната икономика и реално влияят на всички нас по един или друг начин.
В списъка Forbes включва личности, които управляват бизнеси си от двете страни на линията - и при купуването, и при продаването на финанси.
На Wall Street парите са тези, които говорят, и именно затова изданието преценя финансите по четири фактора: нетно богатство, управляеми или наблюдавани активи, тригодишна история назад и влияние върху пазарите.
Кои са десетте най-влиятелни финансите вижте в нашата галерия.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 10 години Тези са такива, защото ние сме ги направили такива. Вместо да ям яйце с домат, аз искам сега кафенце и мармалад. Вместо да си гледам чета книги, аз искам телевизорче... дами снасят наготово нещата. Ама вече не искам малко ТВ...искам 43" и то ако може във всяка стая. Искам и iPhone, защото съм толкова продуктивен и с бърза мисъл, че ми трябва супер-компютър в джоба да ми асистира на think-tank-a в главата ми. И естествено ми трябват два iPhone-a, защото имам две карти...нали и малко тарикат си падам. По времето на жичните телефони, на оперативката всички си записваха в тефтер, сега всички си бъркат в носа и после звънят: "Ко каза..??". Защото сме в група и разговорите били "безплатни". Човешката алчност и прогресивно затъпяване ги направи тези такива.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години аз предпочитам всичките, че нещо са като плевели за човечеството тея гадове ..... Както се забелязва няма нито един "чужденец" ем що ли няма ?!? ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години За мен само Сорос е достатъчен. Малко, но от класа. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години те точно на тея 10мат аим пожелавам скоротечно гътване и поемане към вечните ловни полета, че зарад тях изтрепаха бая народ тея американски фашисти, за да мое печалбите на тея главорези да растат, нищо тъкмо да си палнат по една свещичка с тея печалби ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар