Акционерите на Спиди взеха решени капиталът на дружеството да бъде увеличен от 5 335 919 лв. на 5 378 819, става ясно от съобщение, разпространено чрез БФБ – София след проведеното днес общо събрание.
Предложението беше прието с 4 925 632 гласа, или 92,31% от капитала на дружеството.
Размерът на емисията е 42 900 броя акции. Ако бъдат записани по-малко акции, капиталът ще бъде увеличен със стойността на записаните акции.
Новоиздадените акции са от същия клас като издадените от дружеството до този момент - обикновени, безналични, поименни, с право на глас в общото събрание на акционерите, с право на дивидент и ликвидационен дял, съразмерни с номиналната стойност на акциите. Всяка една от тях е с номинална и емисионна стойност от по 1 лев.
Право да запишат акции от новата емисия имат единствено настоящи членове на управителния орган и служители на Спиди, отговарящи на определени критерии.
Банката, която ще обслужва увеличението на капитала, е Уникредит Булбанк. Инвестиционният посредник, който ще обслужва увеличението на капитала, е „Елана Трейдинг“.
От началото на годината акциите на Спиди поевтиняват със 7,69% при пазарна капитализация от 192,093 млн. лв.
Свързани компании:


Пуснаха под гаранция бизнесменът, предложил подкуп на областния управител на Добрич
25 изявени личности и творчески колективи са новите носители на награда „Варна” (СНИМКИ)
Нойер се завръща в Бундестима
Съдът реши: Глоба за Пепи Еврото и вече не го издирват
Многополюсният свят ускорява сближаването между Индия и ЕС
Германия настоява за асоциирано членство на Украйна в ЕС
Goldman Sachs Intl: Европа продължава да има огромни възможности
Фондация "Атанас Буров" обмисля стипендии и за докторски програми
Nvidia вече не е абсолютен монополист, но е далеч от детрониране
Ferrari разработва виртуален съединител
Прегряването на спирачките е по-опасно от това на двигателя
Дилърите притискат Mercedes за бейби G-Class с ДВГ
Toyota не може да реши проблема с V6 двигателите си
Най-бързият сериен пикап в света вдига 100 км/ч за 3,4 секунди
Съдът допусна разпит на полицай и видеотехническа експертиза по делото срещу Димо Алексиев
Бюджетна комисия одобри: Ръст на минималната пенсия със 7,8% от 1 юли
Държавен фонд “Земеделие“ с нов изпълнителен директор
В дните на Евровизия: Нощувки в София скочиха от 100 евро до 3800 евро на вечер
МОСВ затваря част от мощностите на ТЕЦ „Бобов дол“ заради нарушения
преди 9 години Право да запишат акции от новата емисия имат единствено настоящи членове на управителния орган и служители на Спиди, отговарящи на определени критерии....Това нали е публично дружество?Как записват акции под условие и то по номинал? отговор Сигнализирай за неуместен коментар