Инвестиционната компания за имоти Engel East Europe N.V. е започнала процедура по ликвидация на четири български дружества, съобщават от компанията.
Въпросните дружества са EG Company EOOD, EG Project EOOD, EG Malinova Dolina EOOD и EG Gorna Banya EOOD, които управляваха различни проекти на компанията за изграждането на жилищни имоти у нас.
По време на бума на пазара на имоти Engel, чииото акции се търгуват на Лондонската борса, имаше няколко проекта в “Овча купел”, “Горна баня”, “Павлово”, “Манастирски ливади” и др.
Още през 2008 г. обаче тя се отказа от този в Горна баня, като наред с това няколко години се опитваше да продаде жилищния си комплекс „Панорама“ в кв. „Витоша“.
В средата на тази година бе обявено, че банката кредитор е стартирала процес по отнемане на проекта.
В края на октомври компанията обяви загуба след данъци от 18 млн. евро за 2009 г., за която принос имат и обезценките на някои от нейните проекти у нас.
Поради забавянето на пазара на имоти вследствие на кризата компанията изпадна в затруднено положение и в момента все още търси различни източници, за да финансира оперативните си нужди и да обслужва задълженията си.
Engel води преговори с различни кредитори за преструктуриране на задълженията, които все още не е ясно с какъв резултат ще завършат. Ако банките не са съгласни да предоговорят кредитите, е възможно да предявят претенции към активите, с които задълженията са обезпечени, предупреждават от компанията. С малки изключения всички кредити са обезпечени единствено с проекта в съответната страна, за чието развитие за използвани.
Компанията е получила няколко кредита от своята компания майка за общо над 3 млн. евро.


Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Не е само до калории: как кортизолът влияе на коремните мазнини
4 лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак
Фармацевтичното оръжие на Китай
"Бъдещето: От образование до кариера" поставя фокус върху уменията, които ще определят пазара на труда
Какво става с Джена Елфман – една от звездните блондинки на 90-те?