Едно от основните предизвикателства пред пазара на имоти в Германия през годината ще бъде финансирането, смята Оливър Пригмайер, изпълнителен директор на IC Immobilien Holding.
"Опасявам се, че заради усилията на банките да изчистят балансите си, достъпът до финансиране на играчите от сектора на имотите ще бъде затруднен“, коментира Пригмайер пред онлайн изданието ipe.com.
По думите му все още няма как да се направи оценка какъв би бил ефектът от затрудненото финансиране върху пазара на имоти в Германия.
Въпреки очакваните затруднения пазарът на недвижимости в Германия остава атрактивен за инвеститорите заради стабилността му, отбелязва изданието. Резултатите от скорошно проучване на Ernst & Young показаха, че пазарът на имоти в Германия е предпочитан за инвестиции в сравнение с всеки друг от европейските пазари.
Пригмайер посочва, че вероятно в близко бъдеще ще се засилва значението на алтернативните източници на финансиране за сектора на имотите, каквито са пенсионните фондове, застрахователите и различните фондове. Ernst & Young също очакват повече застрахователи да се включат във финансирането на сделки с имоти за сметка на банките, които се изправят пред по-строги регулации и капиталови изисквания.
Оливър Пригмайер смята, че разместването при финансиращите страни ще се отрази сериозно на пазара на имоти в Германия. Според него това ще доведе дори до сключването на повече сделки с определен тип активи.


Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Ремонтът на ферибота в Белослав приключи по-бързо
Стана ясно под кой номер излиза DARA на финала на "Евровизия"
СБАЛ по кардиология във Варна организира безплатни прегледи за граждани
Р. Драганов: Giro d’Italia показа България като модерна туристическа дестинация
Си приветства новите отношения със САЩ след срещите с Тръмп
Българските брандове ще победят бързата мода със своята култура и ценности
Д. Събев: Мерките срещу инфлацията ще доведат до повишение на цените
Росен Георгиев, Dev.bg: IT секторът е в плато, AI замени младшите кадри
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
И яйцата станаха лукс, за година са поскъпнали двойно
Арестуваха бившата на Еминем отново
Фалшиви банкноти на стойност 2600 евро иззеха в Луковит
Огнище на ебола в Демократична република Конго