София е най-добрият град за живеене в България за 2011 г., сочи класация, направена с участието на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ), съобщиха от ведомството.
Основните критерии, по които градовете са оценявани и съответно са набирали точки, са: инвестиции в инфраструктурни проекти, работно време на магазините, брой ресторанти, кафенета, аптеки и други, близост до летище.
Градовете са оценявани и според броя на университетите на тяхна територия, културния живот и нивото на безработица. Броят на ражданията на глава от населението също е един от критериите в посочената класация, от който с случая зависи доколко е „добро място за живеене“ даден град.
В рамките на посочената класация призът „Бизнес град“ за 2011 г. получи Стара Загора.
Още три града получиха специални награди. Велико Търново получи приз за „Културен град”. Велинград оглави категорията „Зелен град”. Севлиево получи награда за „Проспериращ град”.


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
преди 14 години на юг от бургас е най-хубаво отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Съболезнования за софиянци. Откровено се подиграват с тях. Набирането на "столичани" продължава... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Класацията (с участието на МРРБ), по стар навик е направена като конкурсите с държавните поръчки - знае се кой ще спечели и се търсят критериите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Расте, НО не старее. Грубо казано расте и ГНИЕ в сърцето си. През 2020 ще отворят и пристанището и ще са щастливи софетата. Накратко когато някой местен политик стане толкова алчен, че вече местния областен град неможе да му насмогне на ЛАКОМИЯТА, рекета и пладнешките золучи се изпраща в София за да краде от всички данъкопладци. Мръсен град и смели хора, лутат се със цел еднаq някъде да се затворят и парички да броят :-))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Така си и помислих, че не са сложили като критерии смогът, незаконните и отвратителни гета, дупките по улиците, гнусните и незаконни хъхряшки каруци, трафикът, наглите просяци, мръсотията, селянията !!!София е отвратителен град и все по-гнъсен става - и това го казвам со болка аз - софиянецът !!!~ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години хахахаха :D ... Каква изненада! Не сме го очаквали..., ако имаше как и критериите за оценяване да са по-абсурдни, София можеше да стане и най-добрия град за живеене в Европа!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар